Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:12

Ercan şimşek “Gölbaşı’nın üzerinde oyunlar oynanıyor”

Gazetemiz imtiyaz sahibi Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor Programı’nın bu hafta ki konuğu CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek oldu.

Ercan şimşek “Gölbaşı’nın üzerinde oyunlar oynanıyor”

Gazetemiz imtiyaz sahibi Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor Programı’nın bu hafta ki konuğu CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek oldu.

Kanal 5’de ekranlarından canlı yayınlanan programda CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek,  Soner Aksakal’ın sorularını yanıtladı.

“GÖLBAŞI POZİSYON KAYBETMİŞTİR”

Gölbaşı’nın gelişimi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Şimşek “ Gölbaşı’nda doğmuş ve çocukluğumu orada geçirdim ve Gölbaşı’nın tüm gelişimine şahit olmuş birisiyim. Halkımızın takdiriyle de meclis üyeliği yapmış ve yapmakta olan birisiyim. Gölbaşı’na çocukluğumdan bugüne kadar ki gelişimine baktığımızda evet gelişmiştir ama tüm dünya da ki ve Türkiye’de ki gelişime baktığımızda bulunduğu özellikleri itibari ile Gölbaşı pozisyon kaybetmiştir.   Nedir bu özellikleri, Gölbaşı bana göre Ankara’nın en güzel ilçesidir. Toprakları tarıma uygun mu? Turizme uygun bir yer mi? Üniversiteler gelmiş mi? Gecen gün bizim bir milletvekilimiz Polatlı’da ‘Polatlı’ya üniversiteleri getirmek için büyük bir mücadele veriyorlar’ biz kucağımızda bulmuşuz. Sanayiye uygun çok önemli kurum ve kuruluşlar Gölbaşı’nda, şehre 15 dakika mesafesi var.  Tüm bunlara rağmen Gölbaşı neden bir Ümitköy kadar olamıyor.  Neden bir Etimesgut noktasına gelmemiş bunu iyi analiz edilmesi lazım” dedi.

“GÖLBAŞI’NIN ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR”

Gölbaşının gelişiminin yeteri kadar olmamasının nedenlerini de açıklayan CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, bunun ana etkeninin yönetimlerin yeteri kadar performansı göstermemesinden kaynaklandığını söyledi.

Şimşek “  Genel olarak baktığımızda Gölbaşı hakkettiği noktada değildir.  Yanı Gölbaşı’nı yönetenler bu vizyonu gösterememiştir ama bununda bir sebebi var buda tesadüf değildir. Ben bunu her zaman söyledim Gölbaşı’nın üzerinde oyunlar oynanıyor. Gölbaşı’nın merkezi zayıf bırakılıyor.  Merkezde modern yeni imar planları yapılmıyor. Çevresine yapılıyor ama Gölbaşı’nın merkezinin de güçlendirilmesi gerekiyor. Bu anlamda Gölbaşı’nın üzerinde oyun oynandığını ve yöneticilerinde buna da özellikle dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum”

“ALT GEÇİT PROJESİ TEK BİR AMACA HİZMET EDİYOR”

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Alt Geçit Projesi hakkında da konuşan Şimşek “ Şuanda yapılan alt geçit bir tek amaca hizmet ediyor. Hal bu ki olması gereken çok yönlü olmasıydı. Üniversite öğrencilerinin oraya çekebilecek, Gölbaşı’nın büyük bir ihtiyaç duyduğu meydanında o köprünün üzerine entegre edebilecek şekilde ve o alanda ki ticaretin gelişmesine ve öğrencilerin Gölbaşı’nda kalmasını sağlayacak ve meydana işlevsellik katacak proje ne yazık ki Gölbaşı’nda uygulanmamıştır. Şuanda tek bir amaca hizmet ediyor köprü oda karşıdan karşıya geçişi rahatlatmıştır”

CHP Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek, son olarak Gölbaşı’nda okuyan Üniversite Öğrencilerinin Gölbaşı değil de Ankara’yı tercih etmesinde ki en büyük sucun yöneticilerde olduğunu söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA