Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-01-2021 15:40

Yeniden Refah Partisinden Uygur Türkleri Mesajı

Yeniden Refah partisi Gençlik kolları başkan yardımcısı Cafer Barış Satılmış; İslam ülkelerinin Çin hükümetinin işkencelerine sessiz kalmaması gerekiyor, mazlum Uygur Türkleri, Türkiye’yi İslam ümmetinin lideri olarak görüyorlar ve yardım istiyorlar dedi.

Yeniden Refah Partisinden Uygur Türkleri Mesajı

Yeniden Refah partisi Gençlik kolları başkan yardımcısı Cafer Barış Satılmış;  İslam ülkelerinin Çin hükümetinin işkencelerine sessiz kalmaması gerekiyor, mazlum Uygur Türkleri, Türkiye’yi İslam ümmetinin lideri olarak görüyorlar ve yardım istiyorlar dedi.

İSLAM dünyasında huzurlu bir coğrafya biliyor musunuz? Her taraftan ahlar, feryatlar yükseliyor. Doğu Türkistan işkence ve zulümle anılan coğrafyalardan biri! Yüz yıllar var ki, burada yaşayan insanların yüzü gülmüyor. Onlar bizim hem dindaş; hem de soydaşlarımız.

Doğu Türkistan bizim ata yurdumuzdur.

Cin 1949'dan beri ata yurdumuz Doğu Türkistan'ı işgal altında tutmaktadır.

Yaşanan zulmün boyutlarının tahmin edilenden çok daha ötede olduğunu herkes bilmeli, Müslümanların dayanılması imkânsız işkencelerden geçiriliyorlar.

İslam ülkelerinin Çin hükümetinin işkencelerine sessiz kalmaması gerekiyor, mazlum Uygur Türkleri, Türkiye’yi İslam ümmetinin lideri olarak görüyorlar ve yardım istiyorlar.

Çin, asimilasyon politikası gereği Doğu Türkistan alfabesini defalarca değiştirdi. Son aylarda asimilasyon zulüm noktasına ulaştı. Her Müslüman ailenin evine bir erkek Çin’li yerleştirmeye başladılar. Müslümanları yıldırmak, bıktırmak, çaresiz bırakmak için her yolu denediler. “İnsan olan bunu yapmaz” dedirtecek ölçüde vahşet ve işkenceler yaşandı.

Doğu Türkistanlılar dünyanın dikkatini, ülkelerine uygulanan vahşete çekmeye çalıştılar. Fakat uluslararası kuruluşlar ve İslam dünyasının pek çok yöneticisi üç maymunu oynadılar.

Uygur Türkleri, feryat ve acılarını duyacak insaflı insanlar arıyorlar. “Bize, ne İslam dünyası; ne de insanlık âlemi sahip çıktı” diyerek yakınıyorlar.

Doğu Türkistan'a sahip cıkmalıyız.

Doğu Türkistan Çin'e bir karşılık bekleyerek peşkeş cekilecek yer degildir.

Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA