Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 28-12-2020 16:07

Gölbaşı Kent Konseyi basınla bir araya geldi

Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Kent Konseyi yönetim kurulunun katılımlarıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

Gölbaşı Kent Konseyi basınla bir araya geldi

Aypek Petrol Tesisleri’nde yapılan bilgilendirme toplantısına Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu, Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri, ve basın mensupları katıldı.

Aypek Petrol Tesisleri’nde yapılan basın toplantısına katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, kent konseyinin her zaman destekçisi olacağını söyledi.

Başkan şimşek konuşmasına şöyle devam etti:

 “Kent konseyini daha önce ilçemizde bir türlü aktif hale getiremedik.  Bunda herkesin sorumluluğu var. Biz Kent konseyinin aktif hale gelmesi için çok mücadele verdik.  Artık geçmişi bir kenara bıraktık. her kim bu memleket için bir tane çivi çaktıysa hepsinden Allah razı olsun. Bundan sonra biz kendi yolumuza bakacağız.  Gölbaşı Kent Konseyini hep birlikte aktif hale getirip Gölbaşı’nın daha güzel noktaya gelmesi için çalışacağız. Her zaman onların yanında yer alacağız. El birliği ile Gölbaşı’mızı hak ettiği yere getirmek için projelerimizi ve yapacaklarımızı ortaya koyacağız, sizlerin destekleri ile de Kent Konseyimizi hem başarılı bir konuma getireceğiz hem de milletimize faydalı bir iş yapmış olacağız”

Gölbaşı  Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu’nun Gölbaşı’nın tamamına hitap edecek bir liste hazırlandığını dile getiren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “ Gölbaşı  öğrenci kenti, tarım bölgesi, turizm birde hayvancılık kentidir. Biz kent konseyini kurarken bunların hepsinin olması gerektiğini söyledik” dedi.

Kent konseyin toplanış amacının açıklayan Gölbaşı Kent Konseyi  Başkanı Murat Otuzoğlu” Ankara’nın göz bebeği olan Gölbaşı’mıza  katkı sunmak amacıyla bir araya gelen konseyimizin asıl amacı Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek’in  ilçemiz için uygulayacağı proje ve faaliyetlere destek olmak, fon bulmak ve projelerde daha fazla kesimin yararlanması için yardımcı olmaktır” dedi.

Yapacakları projeleri sürdürülebilir bir çerçevede ele aldıklarını dile getiren  Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu,“ Bizim yapacağımız projelerin iki ayağı bulunmaktadır. Birincisi  Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in başlattığı projelerin sürdürülebilirliğini sağlamak, ikincisi ise halkın talepleri ve ilçenin gelişimi için projeler hazırlayıp bunları meclise sunarak ilçenin gelişimine katkı sağlamaktır” diye konuştu.

Başkan Otuzoğlu Kent Konseyinin planlanan projelerini de şu şekilde sıraladı;

-Dünyamızın önemli temiz enerji kaynağı olan, yinele bilir enerji kaynaklarını yaygınlaştırılması konusunda projeler hazırlamak.

-‘Güçlü Kadın Güçlü Toplum’ sloganı ile Gölbaşı’nda yaşayan genç kız ve kadınlarımıza istihdam sağlamak ve kadın girişimciliğini arttırmak, kadını güçlendirerek fırsat eşitliğinin sağlanmasında katkıda bulunmak amacıyla yeni istihdamın arttırılmasına yönelik projelerimiz mevcuttur.

-54 mahallemizde birbirinden habersiz aynı üretim formunda aynı üretim yapan kadınlarımızı belirleyip onları bir araya getirip, daha fazla ve düzenli bir gelir elde etmeleri için destek vereceğiz.

-Sanayi sektörünün ihtiyacı olan ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere ilçemizde ki meslek liseleri ile bakanlık, kamu kuruluşları ile iş birliği yaparak meslek liselerinden mezun olan çocuklarımıza istihdama yönelik projeler hazırladık.

-Gölbaşı’nda yaşayan ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için gelişen dünyada bilgiye kolay ve hızlı ulaşmalarını sağlamak için evine internet girmeyen çocuklarımızın internet hizmetinden yararlanmalarını sağlayacağız.

-Hızlı nüfus artışı, sanayileşme, ihtiyaçların artması ve iklim değişikliği bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde ki su kaynaklarının hızla azalmasına neden olacaktır. Bu çerçeve de Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek’in ve meclis üyeleri tarafından alınan ve yeni yapılacak binalarda zorunlu hale getirilecek gri su projesini desteklemek ve bilinçlendirmek için eğitim programları düzenlemek.

-Motorlu araçların yarattığı sera gazı salınımı küresel ısınmanın yüzde 13,5’luk bölümüne sebep olmaktadır. Sera gazı salınımını azaltabilmek aynı zamanda sağlıklı yaşamı desteklemek için bisiklet parkı projesini hayata geçireceğiz.

-Belediyemiz, 2019 yılından bu yana Belediye içerisinde yemekhane ve çay ocaklarından çıkan yemek ve çay atıklarından bitkiler için organik gübre üretmektedir. Demonstrasyon amaçlı başlatılan bu projeyi büyütmek için ilçemizdeki otel, motel, lokanta, restoran ve düğün salonlarımızdan çıkan organik atıkları toplamak için işbirliği yaparak “Organik Gübre” üreteceğiz.

-Göl ve göl kıyımız da farklı yaş gruplarını içeren fiziksel faaliyetler ile ulusal çapta sportif aktiviteler düzenleyeceğiz.

-İlçemizdeki oto galeri, atölye ve imalathanelerle ilgili ve de ASELSAN, FNSS gibi büyük firmaların tedarikçilerinin de gelebileceği Organize Sanayi Bölgesi için yer sağlanması çalışmalar yapacağız.

-İlçemizdeki plansız büyümenin önüne geçilmesi için projeler geliştirilecek ve Master Plan çalışması yapılacaktır.

Diyerek bir sonraki toplantı da kadın ve meclisinin kurulacağını ifade etti.

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
176. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA