Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 26-12-2020 17:00   Güncelleme : 26-12-2020 17:14

Gölbaşı Şehir Geçişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

Şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmak üzere 2018 yılında yapımına başlanan Ankara-Konya kara yolu Gölbaşı alt geçit projesinin açılışı, Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gölbaşı Şehir Geçişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

Şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmak üzere 2018 yılında yapımına başlanan Ankara-Konya kara yolu Gölbaşı alt geçit projesinin açılışı, Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan alt geçit projesi tamamlandı.

AÇILIŞI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı yöntemiyle katıldığı Gölbaşı Şehir Geçişi açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “ Gölbaşı Şehir Geçişi yolunun ülkemize, Ankara’mıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Uzunluğu 967 metreyi bulan 352 milyon liralık bu yatırımın hayata geçirilmesinde emeği olan bakanlığımızı, kurumlarımızı ve işçisinden mühendisine kadar  herkesi tebrik ediyorum.  Bu proje ile istiklal harbimizin yönetildiği Ankara’ya yeni bir nefes borusu daha açıyoruz” dedi.

GÖLBAŞI ŞEHİR GEÇİŞİ  İLE YILDA 176,1 MİLYON LİRALIK TASARRUF SAĞLANACAK

Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantı yöntemiyle katıldığı Gölbaşı Şehir Geçişi açılış töreninde konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gölbaşı Şehir Geçişi ile kent içi trafik akışının rahat bir nefes alacağını belirterek, "Proje ile yıllık 176,1 milyon liralık tasarruf sağlayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a törene teşriflerinden dolayı teşekkür eden Karaismailoğlu, töreni Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 101'inci yıl dönümünde yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

- "GÖLBAŞI'NDAN GÜNDE ORTALAMA 85 BİN ARAÇ GEÇİYOR"

Ankara'dan Akdeniz ve Güneydoğu'ya ulaşımı sağlayan kara yollarının geçiş noktasında yer alan Gölbaşı'ndan günde ortalama 85 bin araç geçtiğini belirten Karaismailoğlu, "Gölbaşı Şehir Geçişi ile ilçe içindeki transit geçiş ortadan kalkacak, kent içi trafik akışı rahat bir nefes alacaktır." dedi.

Karaismailoğlu, Ankara-Konya yolunu, 3,6 kilometrelik kesimini genişleterek, iki yönde 3 şeritli ana, 3 şeritli yan yol olmak üzere toplam 12 şeritli hale getirdiklerini belirtti.

Bakan Karaismailoğlu, "Proje ile zamandan 163,3 milyon lira, akaryakıttan 12,8 milyon lira olmak üzere toplamda yıllık 176,1 milyon liralık tasarruf sağlayacağız. Bu sayede bölgemizdeki sanayi ve tarım kuruluşlarımız hız ve zaman kazanarak, daha verimli nakliye imkanlarına kavuşarak rekabet güçlerini artıracaktır." ifadelerini kullandı.

ÇEVREYE YEŞİL ALAN KAZANDIRILACAK

50 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki tünelin üstünde yapılacak çevre ve peyzaj çalışması, Gölbaşı Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor.

Çalışmalar tamamlandığında yolun üst kısmında yaya yolları, oturma birimleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, zabıta müdürlüğü binası ile 17 bin metrekarelik meydan olacak.

Bu projeyle birlikte eskiden Konya yolu olarak kullanılan yol ise yeşil alan ve otopark olarak kullanılacak.

BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

“Gölbaşımızın güzelliğine yakışan bir projede daha sona yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Ramazan Şimşek ise şunları söyledi:

“Gölbaşımız, Mogan, Eymir gibi doğal güzelliklerinin yanı sıra, Ankara’dan Akdeniz ve Güneydoğuya ulaşım sağlayan geçiş noktası olma özelliği de taşıyor. Projenin, yapım aşamasında verdikleri büyük özveri için özellikle Gölbaşılı hemşerilerimiz ve bölge esnafımıza; projenin yapım aşamasından son aşamasına kadar desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile eski dönem bakanlarımıza, bürokratlarımıza, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ve emeği geçen bütün geçmiş dönem Gölbaşı Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederim. Bu gurur bizlere nasip oldu. Gölbaşı’mıza Ankara’mıza ve ülkemize hayırlı olsun.”

Programa, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ile Ömer Fatih Sayan, Ankara Valisi Vasip Şahin,MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz, Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve diğer ilgililer katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gölbaşı Şehir Geçişi  açılışı için geldiği Gölbaşı’nda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN BAŞKAN ŞİMŞEK’E ZİYARET

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, açılışı gerçekleşecek Gölbaşı Şehir Geçişi öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve bürokrasi kanadının önemli isimlerini Gölbaşı Belediyesi’nde ağırladı.

Gölbaşı’ndaki fiziki bölünmüşlüğü ortadan kaldırarak, ticari ve sosyal hareketliliği arttırıp daha güzel bir Gölbaşı için büyük adım olan Gölbaşı Şehir Geçişi açılışı öncesi; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz, Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Karayolları 4. Bölge Müdürü İlhan Aytekin,MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Sadir Durmaz, Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Gölbaşı İlçe Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Ak Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Yüksel, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Serdar Tekin, Ak Parti İlçe Başkan Selim Akceylan, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Hacı Turan, Orhan Yeğin, Zeynep Yıldız, Lütfiye Selva Çam; Gölbaşı Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kendilerine ziyaretleri sebebiyle teşekkürlerini ileten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı için ele alacakları gündem maddelerini sıraladı. Görüşmede; Gölbaşı için hayata geçirmeyi planladıkları Nostaljik Tramvay Projesi’nden de bahseden Başkan Şimşek, projeyi sunarak desteklerini rica etti.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN AK PARTİ İLÇE BİNASINA ZİYARET

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gölbaşı Belediyesi ziyareti sonra beraberinde ki heyetle birlikte AK Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Bakan Adil Karaismailoğlu’nu AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan makamında ağırladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti ziyaretinden sonra Gölbaşı Şehir Geçişinin açılışı için tören alanına gitti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
176. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA