Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-12-2020 15:28   Güncelleme : 24-12-2020 15:35

“Ankara-Konya yolu Gölbaşı Alt Geçit” projesi açılış için gün sayıyor

T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanmak üzere olan “Ankara-Konya yolu Gölbaşı Alt Geçit” projesinde son çalışmalar yapılıyor.

“Ankara-Konya yolu Gölbaşı Alt Geçit”  projesi açılış için gün sayıyor

T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanmak üzere olan “Ankara-Konya yolu Gölbaşı Alt Geçit” projesinde  son çalışmalar yapılıyor.

Gölbaşı’nın iki yakasını bir araya getirmek ve Ankara -Konya yolunda Gölbaşı şehir içindeki trafik sıkışıklığına son vermek amacıyla 2018 yılında yapına başlanan  Ankara-Konya yolu Gölbaşı Alt Geçit  projesinde sona gelindi.

İnşaat Çalışmaları 2018 Nisan ayı’nda başlayan “Konya Yolu’nun Alta Alınması Projesi" Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek döneminde tamamlanıyor.

Konya Yolu Alt Geçit Projesi tamamlandığında , 3 şerit geliş, 3 şerit gidiş ana yol, 2’şer şeritte yan yollar olmak üzere toplam 10 şeritlik geniş bir karayolu oluşturulmuş olacak

50 metre  genişliğinde 1 km uzunluğunda ki tünelin üstünde yapılacak olan çevre ve peyzaj çalışması Gölbaşı Belediyesi tarafında yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandığında yolun üst kısmında yaya yolları, oturma birimleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, zabıta müdürlüğü binası ile 17 bin metrekarelik meydan olacak.  

Son çalışmaları yapılan yol 26 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan törenin ardından vatandaşların hizmetine sunulacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA