Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:13   Güncelleme : 21-12-2020 12:35

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesinin katıldığı e-twinning projesi ile ses getirdi

Gölbaşı Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi “Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler” E-twinning Projesine katıldı

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesinin katıldığı e-twinning projesi ile ses getirdi

Ankara Gölbaşı Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Eylem Kılıç Sarışın ve öğrencileri, öğrencilerin medya okuryazarlığı ve medyada çıkan yalan haberler konusunda farkındalığını artırmak amacıyla “Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler” adlı etwinning projesine dahil oldular.

Projeye ülkemizde Gölbaşı Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesinin yanı sıra Kilis, Muş, Bursa, Adıyaman ve Ankara ile Avrupa’dan  Romanya, Bulgaristan, Portekiz, İtalya , Fransa , Slovakya, İspanya  olmak üzere 13 okul, 17 öğretmen ve 157 öğrencinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında, öğrenciler, özellikle yalan haberlerin tespit edilmesi ve haberin doğruluğunu  kontrol etmeden sosyal medya üzerinden paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasının önüne geçmeleri konusunda bilinçlendirilmişti.

''Media Literacy and Fake News (Medya Okuryazarlığı ve Yalan Haberler)” projesi  Covid-19 salgını süresinde hayata geçen uzaktan eğitimin bir parçası olarak eğitim çalışmalarına entegreli bir şekilde gerçekleştirildi.

10-E Zehra Betül AKTAŞ

10-A İrem Nur ALTIPARMAK

10-E Kezban Sıla KOÇAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
176. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA