Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2020 11:18

Kaymakam Bilgihan’ın 10 Kasım mesajı

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Bilgihan’ın  10 Kasım mesajı

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Bilgihan, yayımladığı mesajda, Cumhuriyetin ve modern Türkiye'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'inci yıl dönümünde sonsuz bir minnet, saygı ve rahmetle yad ettiğini ifade etti.

Bilgihan mesajında “Millî Mücadele'nin önderi, Türk inkılâbının hazırlayıcısı,  birleştirici ve toplayıcı bir lider, büyük bir asker ve devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  çağa damgasını vuran bir dâhidir.

Onun şahsında Türk milletinin bağımsızlık, hürriyet ve zafer azmi vücut bulmuş, imparatorluk küllerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sönmez ateşi yakılmıştır. Bizler, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yakmış olduğu bu ateşi zihinlerde ve gönüllerde bir meşale gibi, dün olduğu gibi bugün de yarın da taşımayı; aziz ve necip milletimizin iradesinden aldığımız kuvvetle büyük, güçlü ve muasır Türkiye’yi inşa etme yolunda var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu bilinç ve kararlılıkla, devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümü vesilesiyle tekrar rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Saygı ve özlemle” ifadelerine yer verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA