Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2020 11:04

10 Kasım mesajları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları

10 Kasım mesajları

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren’den 10 Kasım mesajı

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eren mesajında, Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetin banisi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle andığını bildirdi.

Eren,  Atatürk’ün en büyük eserinin sonsuza kadar var olacak Türkiye Cumhuriyeti olduğunu vurguladığı mesajında şunları kaydetti :

“Cumhuriyet kula kulluk zincirlerini kırmış, bu topraklarda yaşayan herkesi eşit hak ve sorumluluk sahibi yurttaş olarak bu ülkenin asli sahibi haline getirmiştir. Bu ülkede egemenlik bir şahıs, zümre veya grubun değil milletindir. Bu noktadan geriye dönmeyiz. Milletimiz kula kulluk zincirlerini asla boynuna takmayacak, özgürlüğünü ve temel haklarını tek bir kişinin insafına bırakmayacak, bu ülkeyi yönetecektir. Atatürk’ün devrimleri ve eserleri sayesinde bu ülkenin bütün çocukları bu ülkenin bütün makamlarına gelme hakkını kazanmış, halkımız kendi kendini yöneterek kendi kaderini kendi belirleme gücüne sahip olmuştur. Unutulmamalıdır ki, bugün bu ülkede bir makam veya mevki sahibi olarak büyük milletimize hizmet etme ayrıcalığına sahip olan herkes bunu Atatürk’e ve devrimlerine borçludur. Bugün bağımsızlığımızı yok etmek, milletimizin sahip olduğu egemenliği türlü yollarla gasp ederek, egemenliği eline almak, özgürlüğü yok ederek kula kulluk esasına dayanan bir rejim peşinde olanlar hedeflerine asla ulaşamayacak, halkımızın çelik iradesi karşısında hezimete uğrayacaklardır.”

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren, Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesinin, bugün de karşı karşıya olduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresi olduğunu vurguladı.

Eren, Atatürk’ü bir kez daha rahmetle andığını ve aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini kaydetti.

DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Yılmaz’dan 10 Kasım mesajı

DEVA Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yılmaz mesajında, " "Beni övme sözlerini bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz." Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygı ve rahmetle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Akceylan’dan 10 Kasım mesajı

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, 10 Kasım dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akceylan mesajında “Vefatının 82. yıldönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA