Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-11-2020 13:01

Sinan Acar “Cumhuriyet, Türk ulusunun soylu kişilik özelliklerinin bir yansımasıdır”

Gölbaşı Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, meclis toplantı salonunda yapıldı.

Sinan Acar “Cumhuriyet, Türk ulusunun soylu kişilik özelliklerinin bir yansımasıdır”

Gölbaşı Belediyesi  Kasım Ayı Meclis Toplantısı, meclis toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Gölbaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Tanrıverdi başkanlık yaptı.

Mecliste görüşülen tüm maddeler incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

Mecliste gündem dışı söz alan CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Sinan Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet’in  anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

İşte Acar’ın konuşması

Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin Ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği Milli Mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur.

Cumhuriyet, bağımsızlığından önün vermeyen,

Atatürk İlke ve Devrimlerini gönülden benimseyen,

Türk Ulusunun soylu kişilik özelliklerinin bir yansımasıdır.

Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet ulusumuzun çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma azminin göstergesidir. Cumhuriyet korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Cumhuriyet ulusumuzun bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Cumhuriyet birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilebileni başardığımızın kanıtıdır. Cumhuriyet toplumu ulus, bireyi yurttaş kavramına yükselten bir aydınlanma devrimidir. Cumhuriyetin ilanı ulusumuzun şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet yüceltmenin ve bir refah toplumu yaratmanın sorumluluğu hepimizin ortak paydasıdır. Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere taşımak asli görevimizdir. Bu tarihi gün bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Ortak paydamız Atatürk’ün en büyük eseri olan Demokratik ve Laik Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmaktır. 29 Ekim bir doğuşun bir devrimin kısacası bir mucizenin yıl dönümüdür... Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun...

Ne Mutlu Türküm Diyene...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA