Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-10-2020 15:11   Güncelleme : 29-10-2020 18:36

Gölbaşı'nda 29 Ekim Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Gölbaşı Kaymakamlığı bahçesinde töreni gerçekleşti.

Gölbaşı'nda 29 Ekim Kutlamaları

Gölbaşı’nda 29 Ekim töreni


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Gölbaşı Kaymakamlığı bahçesinde töreni gerçekleşti.


Cumhuriyet Bayramı'nın yıl dönümü kutlama programı kapsamında dün Gölbaşı Cumhuriyet Meydanı  Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleşmişti.


Bugün de Kaymakamlık bahçesinde kutlama töreni yapıldı. 


Törene, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın, Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Özer Polat, mülki ve idare amirleri, siyasi parti temsilcileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan'ın yaptığı konuşmayla devam etti.


Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan “Cumhuriyetin ilanın 97 yıl dönümü kutlamanın onurunu, gururunu ve heyecanın yaşıyoruz. getirdiği kazanımlarla Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda ekonomi, sosyal ve siyasi alanda çağdaşlaşma yolunda ki en büyük adımında adı olan Cumhuriyet ile Türk milleti milli bir devlet olma bilincine kavuşmuş ve dünya milletlerinin onurlu eşit haklara sahip bireyleri haline gelmiş ve devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Atatürk’ün ‘ Türk milleti büyüktür, özgürlüğü ve barışı sever, canı pahasına da olsa Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güçtedir’ sözlerinde olduğu gibi tarih boyunca  devletler ve medeniyetler kurmuş hak ve adaleti insanlığa öğretmiş bu büyük millet, devleti, milleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğünü her aşamada perçinlemiştir. Tıpkı Çanakkale’de, Sakarya’da , Dumlupınar’da olduğu gibi 15 Temmuzda da tarihe geçecek bir mücadele örneği vermiştir. İradesine ve bağımsızlığına kast edenlere karşı kahraman milletimizin, milli mücadele döneninde olduğu gibi yine yek vücut olup canını siper etmekten bir an bile tereddüt etmediğini bir kez daha tüm dünya şahit oldu” dedi. 


Konuşmanın ardından öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu. Okullar arası yapılan yarışmalarda birinci olan öğrencilere hediyeleri Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan tarafından verildi.


Fiziksel mesafe ve maske kuralına uyulan tören ödül töreni ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
172. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA