Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-10-2020 17:58   Güncelleme : 23-10-2020 20:32

Gölbaşı Kırsalı kalkınma planı tamamlandı

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan'nın öncülüğünde Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Ankara Kalkınma Ajansı Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Balköy Projesinin tanıtımı yapıldı.

Gölbaşı Kırsalı kalkınma planı tamamlandı

2020 Yılı Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi kapsamında Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan'nın öncülüğünde Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan , Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde yürütülen “Balköy Projesi” tanıtım toplantısı Ballıkpınar Mahallesi'nde gerçekleşti.

Düzenlenen toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Dekanı İrfan Yazıcıoğlu, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Tanıtım sunumu ile başlayan programda Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Dekanı İrfan Yazıcıoğlu konuşmalarında Balköy Projesi’nin önemine değindi.

Proje detaylarını paylaşan İrfan Yazıcıoğlu “Bu proje ile amaçlanan Ankara Gölbaşı İlçesi Ballıpınar Mahallesi nde sürdürülebilir ekonomik faaliyetlerin oluşturulması geliştirilmesi, uzun dönemde Ballıpınar Mahallesi’nin turizm cazibe merkezi haline getirilmesidir. Projemiz ile ilçe belediye ve bölgelere örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Gölbaşımızın değerlerini ortaya koyduk

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan Ballıkpınar’ın önemine vurgu yaparak” Gölbaşı belediyemiz ile çalışma yaparak Gölbaşımızın değerlerini beş başlıkta topladık. Eğitim, kültür, tarım, sanayi gibi temel değerler üzerinden sektörün emek verenleri ile çalışma yaptık. Mahallelerimizi tarayarak Gölbaşımızın değerlerini ortaya koyduk ve Kırsal Kalkınma örnek modelimizi oluşturduk. Bu projede hepimizin heyecanı var”

Hayata geçecek olan projenin Gölbaşı’na hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerine başlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Ankara Kalkınma Ajansı finansmanı, Gölbaşı Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Hacı Bayram Veli Üniversitesi ortaklığıyla başladığımız Balköy projemizin ilçemize ve Ballıkpınar Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Projemiz ile 40 yıl evvelki Ballıkpınar’ gideceğimize inanıyorum. Gölbaşımız her şeye layık olan bir ilçe. Gölbaşımız turizmi, tarımı, tarihi, sanayi tesislerini, eğitim kampüslerini kısacası bir ilçede olması gereken tüm bileşenleri bünyesinde barındıran önemli merkez konumundadır. Bu proje İlçemize yeni bir değer katmak adına gerek turizm açısından gerekse tarımsal açıdan önemli bir adım olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA