Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-10-2020 18:29   Güncelleme : 19-10-2020 10:56

AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresinde tek aday olan mevcut başkan Selim Akceylan yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresinde tek aday olan mevcut başkan Selim Akceylan yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Gölbaşı Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler, Orhan Yeğin, Arife Polat Düzgün, Asuman Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Ankara Koordinatörü ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir,  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, ABB Büyükşehir eski başkanı Mustafa Tuna,  MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Serdar Tekin, İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk, eski belediye başkanları Abdulnasır Haşlak ve Fatih Duruay, AK Parti Ankara İlçe Başkanları, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri  ve çok sayıda partili katıldı.

“AK PARTİ  DÖNEMİNDE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİN SAĞLANDI”

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Genel Merkez Ankara Koordinatörü ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir,AK Parti  döneminde eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığını söyledi.

Keşir “ 81 ilde ki üniversiteler kız çocuklarının okuması için inanılmaz bir fırsat eşitliğidir. Ben üniversiteye girdiğimde Türkiye’de kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 7’idi, yanı 100 kız çocuğundan sadece 7’si üniversiteye ulaşabiliyordu. Bugün bu oran %48 eğer bir yerde eşitlik ve adaletten bahsedeceksek önce eğitimde eşitlik ve adaletten bahsetmemiz lazım.  Katsayının kaldırılması, bu ülkenin ününde büyük bir prangaydı. Eğitimde büyük bir engeldi. Fırsat eşitliği katsayının kalmasıyla geldi” dedi.

“ARTIK KİMSE TÜRKİYE’Yİ DURDURAMAZ”

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah işler ise Ak Parti Gölbaşı 7. Olağan İlçe Kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah işler “ Bugün gelmiş olduğumuz noktada artık kimse Türkiye’yi durduramaz. Bu gün can Azerbaycan’ımızın kuruluş yıl dönümü ve Karabağ’da bir mücadele yürütülüyor.  Geçmişte Osmanlıyı ve bizleri, o bizim şanlı ecdadımızı maalesef soykırım gibi alçakça bir ithamla itham edenlerin orda sivilleri, kundak ta ki bebeleri ve sivil bölgeleri nasıl bombaladıklarını görüyorsunuz. Dünya kuruldu kurulalı hak ve batıl mücadelesi var. Biz çok şükür hakkın safındayız. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan  hakkın bayraktarlığını yaptığı için bugün hedef haline geldi. Dünyada kurulan o egemen sistem sömürü özerine kurulmuştu. Bu düzen böyle gitmez diyen bir lider olduğu için, dünya 5’ten büyüktür diyen bir lider olduğu için Türkiye’ye karşı bir mücadele yürütülüyor. Onun için kim ne yarsa yapsın. 21 yüzyıl Türkiye asrı olacak bunu Allah’ın izni ile kimse engel olmayacaktır. Artık bu millet şahlanmıştır. Bu millet ekonomik, iktisadı, sanayi en önemlisi şuur olarak şahlanmıştır” dedi.

“TÜM TÜRKİYE’DE  İKİNCİ SIRADAYIZ”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise teşkilat ve üye çalışmalarına değinerek, AK Parti Ankara Teşkilatlarının başarılı çalışmalara imza attığını söyledi.

Ankara İl Başkanı Özcan “Gölbaşı Teşkilatı pandemi sürecinde ve yeni normalleşme sürecinde güzel çalışmalar yaptı. Belirlenen hedef üyeyi tutturmaya çok az kaldı. İnşallah yeni yönetimle beraber hedef üyeyi tutturacaklar.  Pandemi’ye rağmen Teşkilatlarımız, Mahalle Teşkilatları, Kadın Kolları, Gençlik Kollarımız sahada çalışıyorlar ve bu çalışma ile beraber 50 bin üye sayısını geçerek 55 bin üye ile tüm Türkiye’de  ikinci sıradayız. Önümüzde İstanbul var. Nüfusa göre baktığımızda hamd olsun Ankara dolu dizgin liderin arkasında koşmaya devam ediyor”  dedi.

“GÖLBAŞI’NA BİRÇOK PROJE KAZANDIRDIK”

Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, görev yaptıkları süre boyunca Gölbaşılıların hep yanlarında olduklarını belirterek, “Teşkilat olma sorumluluklarını yerine getirirken hemşerilerimizin derdinde sevincinde yanlarında olduk. İlçemizin gelişiminde sorunlarının ve ihtiyaçlarının giderilmesinde hep en önde bizler olduk” dedi.

Akceylan konuşmasına şöyle devam etti;

“Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde inşaatı başlamış devlet hastanemizin inşa sürecini yakından takip ettik ve bugün 250 yataklı modern ve en gelişmiş teknolojik imkanlarla donatılmış hastanemiz hizmete açılmıştır. Mogan Gölü'nün temizliğinin ilk etabını bitirdik ve yakında ikinci etabına başlatacağız. Cansu'yu verdiğimiz Mogan dünden daha temiz çok şükür Konya yolunun altına alma sürecini başlattık ve yakında hizmete açacağız. Böylelikle hepimizin 40 yıllık hayalini gerçekleştirmiş olacağız. şehrimizin bölünmüş düğünü ortadan kaldıracağız. Mogan Gölü çevresine yapacağımız Rekreasyon Alanı yürüyüş Yolları ve bisiklet yollarının ilk etabına başlattık ve yakında hizmete açacağız inşallah diğer etaplarında önümüzdeki yıllarda hayata geçireceğiz. Mogan Gölü çevresine 90 dönümlük alanda Doğa Parkı ihalesini gerçekleştirdik. İlçe Mobese sistemi Konya yolu üzerinde çok sayıda Köprülü kavşak bölgemize değer katan Niğde otoyolu gibi birçok hizmeti hükümetimiz ve bakanlıklarımız vasıtası ile hayata geçirdik. Projelerin hayata geçmesinde başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza İl başkanımız Sayın Hakan Han Özcan’a milletvekillerimize şahsım ve Gölbaşı'lı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum”

“Gölbaşımızda birçok proje ve yatırımın öncüsü olmaya devam edeceğiz”

Cumhur İttifakı ile ilgilide konuşan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan “İnşallah bugüne kadar olduğu gibi Cumhur İttifakı Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek ve Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri ve Teşkilatı ile omuz omuza yürüyecek Gölbaşımızda birçok proje ve yatırımın öncüsü olmaya devam edeceğiz millet bahçesi gibi Vizyon projeleri hayata geçirerek TOKİ gibi yerleşim alanlarıyla ilçemizin sorunlarına çözüm üreteceğiz hem ittifakı mızı büyütecek hem ilçemizi geliştireceğiz İnşallah buradan Cumhur ittifakına gönül vermiş tüm ülkücü yüreklere de selamlarımı iletiyorum”

Kongrede ilçe başkanlığı için tek aday olan mevcut başkan Selim Akceylan, yapılan secimin ardından yeniden ilçe başkanı seçildi.

İLÇE YÖNETİM KURULU

Ali Kemal Gençcan, Aydın Yılmaz, Binnur Tanrıkulu, Çiğdem Çabuk, Devlet Yanık, Dilan Güngör, Ercan Çağıl, Erhan Coşkun, Ferit Kermen, Gökhan Kandemir, Göksel Akbaş, Hilal Yıldırımoğlu, İbrahim Öztürk, İdris Çetin, İsmail Demir, Kaya Gürpınar, Mehmet Albakır, Mehmet Okan Kısacık, Mehmet Yıldız, Mehmet Ümit, Murat Andaç, Mücahit Öztürk, Nergül Yıldırım, Ömer Bilgi, Özcan Demir, Rezzan Köksal, Sait Baday, Sebiha Kıraç, Tarık Kaplan

ÜST KURUL DELEGELERİ

Hakan Han Özcan, Selim Akçeylan, Asker Yıldız, Osman Karaaslan, Abdulnasır Haşlak, Fatih Duruay, Kasım Coşkun, Yakup Kurtoğlu, Murat Bey Balta, Gökhan Koçak, Mehmet Aktay, Arif Küçük, Muhsincan Ercan, Hanım Şahin, Gülden Koç, Yusuf Teceren

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
172. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA