Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-10-2020 17:34

Başkan Şimşek “ Gölbaşı halkının cezalandırılmasına müsaade etmeyiz”

Gölbaşı Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı, Belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Başkan Şimşek “ Gölbaşı halkının cezalandırılmasına müsaade etmeyiz”

Gölbaşı Belediyesi  Ekim Ayı Meclis toplantısı, Belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Gölbaşı Belediyesi  Ekim Ayı Meclis toplantısı dördüncü oturumu gerçekleşti.

Oturumda gündem Gölbaşı’nda  9 mahalleye doğalgaz gitmesi için Başkentgaz tarafından başlatılan kazı çalışmalarının Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri  tarafından engellenmesi oldu.

Meclis toplantısının sonunda konu ile ilgili konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, büyükşehir yetkilileri tarafından Gölbaşı Belediyesi zarar görsün diye Gölbaşı halkının cezalandırıldığını söyleyerek, kazı çalışmasının durdurulmasına sert tepki gösterdi.

Büyükşehirde görev yapan meclis üyelerine seslenen Şimşek “Gölbaşı’nda 6-7 tane mahallemizin Gölbaşı’nda doğalgaz ile ilgili sıkıntıları var.  Başkent Doğalgaz ve Gölbaşı Belediyesinin, Büyükşehir Belediyesine3’üncü ayda yazmış olduğu dilekçeleri var. Ama 10’uncu  aya girdik hala bir cevap alamadık. Topaklı ’da kazı yapıyor, Başkent Doğalgaz ekipleri ama büyükşehir belediye ekipleri gelip çalışmayı durduruyor. Bundan Gölbaşı Belediyesi zarar görmüyor. Gölbaşı’nda yaşayan insanlar zarar görüyor. Başkentgaz ‘2020 ve 2021’de Gölbaşı ile ilgili hiçbir program yapmayacağız’ diye bir karar aldı. Burada Gölbaşı Belediyesi’nden büyükşehirde görev yapan arkadaşlarımıza çok büyük bir sorumluluk düşüyor” dedi.

Büyükşehir tarafından alınan kararın vatandaşa zarar verdiğini belirten ve kazı çalışmasının neden engellendiğini soran Şimşek “Herkes siyaset yapabilir ama böyle siyasi bir üslup olamaz. Ramazan Şimşek’i cezalandırmıyorsun, Burada ki insanları cezalandırıyorsun. Burada yaşayan vatandaşların sucu ne? Neden engellendiğini merak ediyorum” diye konuştu.

“BİZ HERKESE EŞİTİZ”

Konuşmalarına devam eden Şimşek  “İlk geldiğimiz günden buyana bize oy veren vermeyen herkese eşit bir şekilde hizmet götürmek için çalıştık, bunun için elimizden gelen her şeyi yaptık. Hiçbir zaman parti ayrımı yapmadık. Bizim sorunluluğumuzda olamayan işleri de yaptık. Gölbaşı Belediyesi olarak burası büyükşehirde diye hiçbir zaman ayrım yapmadık. Çünkü orada yaşayan insanlarda bizim insanımız. Orada ki bürokratın yapması gereken bir iş bu, Bunu rutin bir şekilde yapıp takibini yapmak zorundadır. Bize insanlar haklarını ve hukuklarını korumamız için oy verdi. Bizimde onlar için elimizi değil gövdemizi taşın altına koymamız gerekiyor.  İnsanlar siyaset yapabilir. Herkesin özgür iradeleri var ve hepsine saygı duymak zorundayız. Ben Beşiktaşlı olabilirim bir başkası Fenerbahçeli ama söz konusu milli takım olunca hepimiz kırmızı beyaz giyer milli takımıza destek veririz. Burada da aynı şey söz konusu partimiz farklı olabilir ama bizim Gölbaşı ortak noktamız. Bu doğrultuda hareket etmeliyiz. Şimdi 3’üncü ayda yazdığımız dilekçeye 10'uncu ay oldu hala cevap yok. Ben orada belediye başkanının haberi olduğunu düşünmüyorum. Ama orada ki bürokratın kalkıp bura da ki insanları cezalandırmasına biz sessiz kalmayalım. Buna müsaade etmeyiz”

Ökmen “Doğrunun Yanındayız”

CHP Gölbaşı Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Ökmen ise diyalog eksikliğine vurgu yaparak

“Benim Pazartesi yaptığım açıklamada aslında değindiğim konu buydu. Burada herhangi bir fikir ayrılığına düşmeksizin toplu bir şekilde sizin öncülüğünüzde sizin almış olduğu randevu ile gidelim büyükşehir belediye başkanımızı ziyaret edelim. Sadece beş tane büyükşehir belediye meclis üyesi ile olmaz” dedi.

Hizmet için herkesin yanında her almaya hazır olduklarının altını çizen Ökmen “Amaç burada hizmet ise biz hizmet için herkesin etrafında oluruz. Önümüz kış insanlar ısınmak istiyor. Bu işin pandemsi var sorunları var. Bu süreç bir buçuk yıldır böyle devam ediyor. Biz burada meclis üyeleri olarak zan altında kalıyoruz”

Gölbaşı belediyesinin hizmet adına yaptığı her adımın arkasında olduklarını yenileyen CHP Gölbaşı Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Ökmen “Biz belediyenin yaptığı her doğrunun yanında yanlışında karşısındayız. Ben ilk günkü konuşmanda rozetimi çıkartıyorum dedim.  Benim rozetim artık Gölbaşı Belediye meclis üyesi rozetidir. Burada yaşayan 140 bin kişinin sorumluluğu üstümüzde bunun artık son bulması lazım” ifadelerini kullandı.

Kürşat Koçak “  illa 30 kişi mi gitmek lazım”

CHP Gölbaşı Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Ökmen’in bütün meclis olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret edelim önerisine cevap veren MHP Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kürşat Koçak “3’üncü ayda verilen dilekçe bugün 10'uncu aydayız hala cevap yok. Mansur başkanın yok dediği dilekçeler içinde.  3’üncü ayda yazılan dilekçeye olumlu cevap verilmiyorsa biz 30 kişi gidip bunu olumluya mi çevireceğiz” dedi.

Osman Karaaslan “Kimse kendi egosu için Gölbaşı halkını cezalandıramaz”

Konu ile ilgili konuşan  AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gölbaşı Belediye AK Parti Grup Başkanvekili Osman Karaaslan bahsi gecen 6 mahalleden 3’ünde kazı çalışmasının devam ettiğini ve bu sorunun kısa zamanda çözüleceğine inandığını söyledi.

“SADECE BİR İMZA ATACAK”

Karaaslan konu ile ilgilide şu açıklamayı yaptı

“Arkadaşlar burada sorun şu  Başkentgaz’ın Genel Müdürünün bizzat söylemi ‘Biz hem Ankara Büyükşehir Belediyesine hem de Gölbaşı Belediye meclisine güvenerek bir yatırım yaptık’ yüklüde bir yatırım biliyorsunuz Başkentgaz özelleştirildiği için abone potansiyeline göre yatırım yapıyor. Ama sağ olsun hem başkanımızın hem de biz AK Partinin girişimleri sonucunda bu  köylere doğalgaz hattı döşenmesi kararı alındı. Burada istenilen şey çok basit. Sadece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı  Fen İşleri Müdürlüğü kazı izni verecek  bu kadar” dedi.

“KİMSE KENDİ EGOSU İÇİN GÖLBAŞI HALKINI CEZALANDIRAMAZ”

Birilerinin egoları yüzünden Gölbaşı halkının cezalandırılmasına  doğru olmadığını belirten AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gölbaşı Belediye AK Parti Grup Başkanvekili Osman Karaaslan “Burada Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanı Erol beyin egolarını tatmin etmek için Gölbaşı halkını cezalandıramaz. Ben Mansur başkana dün akşam söyledim bu konuda haberi yok. Erol beyi aradı benim yanımda talimat verdi. Erol bey ısrar ediyor Ramazan Şimşek gelecek diye. Ramazan Şimşek Gölbaşı’nda 150 bin kişinin temsilcisidir. Erol bey bürokrattır. Ramazan Şimşek’in bir şube müdürünün ayağına kadar gitmesi uygunda değildir. Yanı Erol beyin egoları yüzünden biz büyük sıkıntılar yaşıyoruz.  Erol bey bu yazıya okey verecek vermek zorundadır” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Çakmak “Başkent Gaz katılım payını yatırırsa sorun kalmaz”

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak ise konuya açıklık getirerek şu ifadeleri kullandı.

“Ben dün Mansur başkan ile whatshapp tan yazıştım. Dedim ki başkanım burada bir sorun var. Bu köylere hizmet gitmiyor. Sadece sizin imzanız kalmış.  Bir araştırıyım döneyim dedi.  Ondan sonra ben burada AKOM’e gittim. Konuyu araştırdım. Orada bana söylenen bu işlerin çözülmesi için Başkentgaz’ın  AKOM’a  katılım bedeli yatırması lazım buda 8 trilyon ediyor bunun yüzde 20’si Gölbaşı Belediyesine geri kalan büyükşehir belediyesine kalacak. Eğer Belediye Başkanı Ramazan Şimşek bir telefon açıp ta Mansur bey ile görüşürse  sadece Gölbaşı Belediyesi  89 bin TL para yatıracak ve hiçbir sorun kalmayacak” dedi.

Çakmak son olarak diyalog eksikliğine dikkat çekerek, konun çözüme kavuşturulacağına inandığını sözlerine ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA