Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-10-2020 19:19   Güncelleme : 08-10-2020 19:32

Kürşat Koçak “İsrafil a.s sura üfleyinceye kadar devam edecektir”

Gölbaşı belediye meclis ekim ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Kürşat Koçak “İsrafil a.s  sura  üfleyinceye kadar devam edecektir”

Gölbaşı belediye meclis ekim  ayı toplantısı belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Meclis başkanlık yazıların ve önergelerin okunmasının ardından gündem dışı konuşmalarla devam etti.

MHP Büyükşehir ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Kürşat Koçak, şehit savcı Selim Kiraz’ın ismine bir hatıra ormanın kurulmasına ilişkin hazırlanan komisyon raporunun oylanması sırasında söz alarak emeği gecen herkese teşekkür etti.

Kürşat açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

  Ermenistan devletinin  sivil ve masum Azerbaycanlı Gardaşlarımızı hedef  alan  alçakça   yaptığı saldırıları kınıyorum. Saldırıda  hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah tan rahmet, yaralı gardaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Haklı mücadelerin de GARDAŞLARIMIZA  RABBİMİZ DEN   ZAFER  diliyorum. 

Katil Ermenistan düzenlediği bu hain saldırı ile bütün Dünya ya gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Buradan  Gardaşımız Azerbaycana haklı mücadelesinde  sahip çıkan Devlet yöneticilerimize ve  Bütün Vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür  ederim.

Ayrıca Belediye başkanımız Ramazan Şimşek beyede  konu hakkındaki hassasiyeti ve belediyemizi bu konuda en iyi şekilde temsil etmesi sebebiyle  teşekkür ederim.

Raporla ilgili sözlerime gelince;

1969, Siirt doğumlu olan Mehmet Selim Kiraz, Liseyi Mersin İmam Hatip Lisesi'nde, yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladıktan  sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun  11 Haziran 2014 tarihli kararnamesi ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Eşi de İstanbul Adalet Sarayı'nda hakim olarak görev yapan Kiraz 2 çocuk babasıydı.

DHKP-C militanı soyu bozuk  Ermeni ler  Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, İstanbul Adliye Sarayı'na avukat cübbeleri ve sahte avukat kimlikleriyle gelerek aramaya tabi tutulmadan içeri girdi. Savcının odasına giren iki militan savcıyı etkisiz hale getirerek odayı içeriden kilitlediler. Savcıyı rehin alan saldırganlar bunu sosyal medya aracılığıyla duyurdular. Olay yerine müdahaleye gelen polis ekipleri saldırganlar ile müzakereye başladı.

Müzakereler  sonuç vermeyince 31 Mart 2015 günü akşam saatlerine doğru Özel Harekat polislerimiz  operasyona başladı. Özel Harekat polisleri'nin düzenlediği operasyon sonrası iki DHKP-C militanı öldürülürken ,militanlar tarafından yaralanan savcı ağır şekilde kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Peki böyle bir vahşeti işleyen DHKP-C kimdir, kimlerden oluşur, kimden emir alır, kimlerle hareket eder, amacı ne, bütün bu sorulara cevap olarak tek doğru cümle sanırım İNSANLIK DÜŞMANI KATİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR demek olur.

Bu eli kanlı örgüt 1980 yılında Türkiye tarihinde sansasyonel iki suikast düzenlemiş ve üstlenmiştirçBunlardan ilki 27 Mayıs 1980 tarihinde gerçekleştirilen ve hala milletin yürek sancısı olan Gümrük Bakanı ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Gün Sazak suikastıdır. Eylem, DHKP-C   kadrosundan Cengiz Gül tarafından gerçekleştirilmiş.

İkinci suikast ise, 1971-1972 yılları arasında Başbakanlık yapan Nihat Erim'in öldürülmesidir.

Ocak 1991'de emekli Yarbay Ata Burcu ve emekli Korgeneral Hulusi sayın.

1991 Nisan ayında emekli Tümgeneral Memduh Ünlütürk,

Aralık 1991'de İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şakir Koç ve şoförü,           Şubat 1992'de İstanbul Şişli'de  gasp masasında görevli 5 polis memuru,    Temmuz 1992'de Cağaloğlu'ndaki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına roketatarlı saldırı ve emekli Oramiral Kemal Kayacan bu kanlı örgüt tarafından şehit edilmiştir.

1994'te kuruluşundan bugüne kadar çeşitli sansasyonel saldırıları üstlenen örgüt, ismini özellikle Özdemir Sabancı suikastı, Gazi Mahallesi olayları, F Tipi cezaevlerine karşı gerçekleştirdikleri ölüm oruçları ile duyurmuştur.

Günümüzde, DHKP-C yöneticilerinin önemli bir kısmı İtalya, Almanya, Belçika, Hollanda ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinde bir kısmı ise Ermenistan da yaşamaktadır.

Merhum savcı Mehmet Selim KİRAZ’ın şehit edilmesinden hemen önce rehin alan teröristlerin Yunanistan ile birkaç kez telefon görüşmeleri yaptıkları tespit edilmiştir.

Peki Neden böyle bir açıklama yapma  gereği duydum;

Değerli arkadaşlar; Türkün büyüyüp kalkınmasını istemeyenler tarafından değişik zamanlarda değişik konumlarla sahneye sürülen DHKP-C ve benzeri örgütler  Ermenistan ve Yunanistan gibi ülkeler  tarafından hep maşa olarak kullanılacaktır.

​İçerisinde bulunduğumuz günlerde de Ermenistan’ın Azerbaycan’da -  Yunanistan’ın  adalarda bizim Ülkemiz sınırlarında  sabrımızı  zorlayarak  yapmak istediği tamda bu durumla alakalıdır.

Savcı Mehmet Selim KİRAZ da TÜRK e  olan düşmanlıkları için şehit edilmiştir.

Fakat Ermenistan, Yunanistan  ve Bütün dünya şunu da çok iyi bilmelidir ki  yeryüzünde  Tek bir Türk olduğu sürece  TÜRK e  kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır.

Yine Ermenistan ve bütün dünya iyi  öğrensin ki  Yeryüzünde Tek bir Türk olduğu sürece  Türk’ün varoluşunda  kendine görev edindiği  Allah'ın adını yüceltmek için Allah'ı inkar edenlere karşı savaşma yani İLAYI  KELİMETULLAH  aşkı ve yine  Türk’ü  Cihana hakim kılmak için  KIZIL elma hedefimiz  nesilden nesile    İsrafil  a.s  SURA  üfleyinceye kadar devam edecektir

Buradan bir kez daha Merhum Savcımızın şahsında tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Önergemize olumlu rapor yazarak ŞEHİT SAVCIMIZIN ADINI İLÇEMİZDE yaşatacak Komisyon Üyelerine, siz değerli meclis üyelerine ve başkanlık makamına tekrar şükranlarımı arz ederim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA