Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-10-2020 13:24

Başkan Şimşek: “Azerbaycan için savaşmaya hazırım”

Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Başkan Şimşek: “Azerbaycan için savaşmaya hazırım”

Azerbaycanlı sanatçı Azerin, Başkan Şimşek’e Azerbaycan’a verdiği destek mesajlarından  dolayı teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, her zaman Azerbaycan’ın yanında olduklarını ifade ederek, bu tür zor günlerin iki devlet arasında ki birlik ve beraberliği arttırdığını söyledi.

Azerbaycan ordusuna katılıp savaşmaya hazır olduğunu dile getiren Başkan Şimşek “ Bizim devletimiz güçlü Allah’a hamd olsun ama bende bir Türk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Ramazan Şimşek olarak Azerbaycan için canımı vermeye hazırım. Biz atımızla silahımızla ve bilek gücümüzle savaşmaya hazırız” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, , ‘İki Devlet Tek Millet’ vurgusu yaparak “ Biz gerekirse bu topraklar için şehit olacağız. Şehit sayımız arttıkça gücümüz artıyor” dedi.

Azerbaycanlı sanatçı Azerin ise sosyal medyadan Türkiye’den çok destek aldıklarını vurgulayarak,

“ Türkiye’den bana sosyal medya üzerinden o kadar çok insan yazdı ki ki ‘ Azerin hanım biz Azerbaycan ordusuna katılmak için nereye başvurabiliriz, nasıl Türkiye’den Azerbaycan’a  gidebiliriz. kardeşlerimizle bizde omuz omuza savaşmak istiyoruz’ diye  tabi ki dış ülkeleri en çok rahatsız edende bu oldu.  Baktılar ki Türkleri durduramıyorlar.  ‘Bizim Cumhurbaşkanımız  İlham Aliyev’de yaptığı açıklamada savaşmak için bize en çok  mektup Türkiye’de ki soydaşlarımızdan geldi. Teşekkür ederim’ diye  ama Azerbaycan’ın ordusu savaşmak için yeterlidir” diye konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, daha sonra Azerbaycanlı sanatçı Azerin’e  Gölbaşı’nın önemini ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Başkan Şimşek daha sonra Azerbaycanlı sanatçı Azerin’e hediye taktim etti.  

Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin’in Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e yaptığı ziyaretin çıkışında Gölbaşılı bir grup genç kapıda  ellerinde Türk bayrakları ile ‘Çırpınırdı Karadeniz’ şarkısı seslendirerek karşıladı.  Azerbaycanlı sanatçı Azerin’ de gençlere eşlik ederek, hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.  

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara destek vermek amacıyla Gölbaşı Belediye binasına dev Türkiye ve Azerbaycan bayrağı astırdı.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA