Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-10-2020 16:44

Gölbaşı’nda kapsamlı Covid-19 denetimi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen "Covid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelge kapsamında Türkiye genelinde gerçekleşen denetimlerin bir ayağı da Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda  kapsamlı Covid-19 denetimi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen "Covid-19 tedbirleri denetimi" konulu genelge kapsamında Türkiye genelinde gerçekleşen denetimlerin bir ayağı da  Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda gerçekleşen denetimlere Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’ın  yanı sıra Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı, Gölbaşı İlçe Tarım Müdürü, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Gölbaşı Belediyesi Yetkilileri, Zabıta ekipleri ve Gölbaşı Sosyal Vefa Destek Grubu üyeleri katıldı.

Gölbaşı'ndaki denetimler pastane, market ve çeşitli iş yerlerin ardından Ankara - Konya karayolunda bulunan kontrol noktasında otobüs, dolmuş ve otomobil denetimleri ile devam etti.

Denetimlere katılan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan , vatandaşları ve esnafı sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri konusunda uyararak, Covid-19 tedbirlerine uymalarını istedi.

Denetimler sonucunda basın mensuplarına  açıklamalarda bulunan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan  "Bu kapsamda yoğunlaştırılmak üzere restoran, kafe, park yerleri ve umuma açık alanlardaki denetimlerimiz devam ediyor. Bu denetimlerde öncelikli olarak amacımız vatandaşımızın farkındalığını artırabilmek. Dolayısıyla bu uyarıları bu noktada yapmak çok önemli. Bunun ötesinde de herhangi bir olumsuzluk yaşadığımız taktirde de ilgilileri uyarmak, değilse defaten daha önce rastladığımız bir süreçse de cezai işlemler uygulama noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaymakam Bilgihan, son olarak da  pandeminin başladığı süreçten bugüne kadar  Gölbaşı'nda da her gün denetimlerin aksamadan yapıldığını vurgulayarak, denetimlerin kapsamlı bir şekilde pandeminin sonuna kadar devam edeceğini de belirtti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA