Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 14-09-2020 11:52

Mamak’ta dev yatırımlar

Her hafta bir temel atımı ve açılışlarla hizmet halkasına yeni eserler kazandıran Mamak Belediyesi, gençlere yönelik sürdürdüğü yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Mamak’ta dev yatırımlar

Mamak’ta gençliğin temelleri atıldı

Her hafta bir temel atımı ve açılışlarla hizmet halkasına yeni eserler kazandıran Mamak Belediyesi,   gençlere yönelik sürdürdüğü yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Zirvekent Mahallesi’nde 2 bin metrekarelik inşaat alanında inşasına başlanan Zirvekent Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Pandemi tedbirlerinin en üst seviyede olduğu temel atma törenine, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları katıldı.

Zirvekent Gençlik Merkezi’nin gelenek ile modernin buluşması olduğunu kaydeden Başkan Köse, tesisin gençlere birçok alanda faaliyet göstereceği ve sosyal yönden birçok ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

Gençlerin birinci adresi olacak

Tesisin adaylık döneminde söz verdiği projelerden biri olduğunun altını çizen Köse, seçim yatırımlarından bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.

 Köse, “Bugün ilçemizde geçtiğimiz haftalarda Altınevler Mahallemizde temelini attığımız Gençlik Merkezimizin ardından, gençlik için bir tesisin daha temelini atıyoruz. Rabbime şükürler olsun ki şu anda bulunduğumuz durumda artık yatırımlarımızı taçlandırma zamanı geldi. Buradaki bu tesis ben inanıyorum ki sadece bir inşaat değil gençlerin iyi şeylerle güzel şeylerle, dostluklarla bir arada bulunmasını sağlayan çok önemli bir mekan. Gençlere sahip çıkmanın yolu sadece nasihat vermekten ibaret değil, gençlere sahip çıkmanın yolu onlara alternatif imkanlar oluşturmak. Gençlerimizi kültürle, okumayla, sporla, sanatla, el becerileriyle bir şekilde meşgul etmemiz lazım. Ne kadar onlara sahip çıkarsak o kadar geleceğe onları iyi hazırlamış oluruz. Gençlerimizi istikbale geleceğe daha güzel hazırlamanın gayreti içindeyiz” dedi.

Sosyal mekan olacak

Mamak Belediyesi tarafından planlanan ve içerisinde çok amaçlı salon (Basketbol, voleybol, gösteri, konferans), sahne, soyunma odası, seminer salonu, el sanatları odası, zeka oyunları odası, plastik sanatlar, odası derslik ve kütüphane, mescid ve mutfak bulunan Zirvekent Gençlik Merkezi tamamlandığında gençlerin sosyal aktivite gerçekleştirebilecekleri, spor yapabilecekleri ve ders çalışabilecekleri bir mekan olacak.

Mamak Belediyesi’nden miniklere kreş

Mamak Belediyesi çocuklara yönelik plan ve projeleriyle öne çıkarak, Mamak tarihinde bir ilke imza atıyor. Peyami Sefa mahallesinde boş duran bir sosyal tesisi Ankara’nın sayılı kreşlerinden birine çevirmek için çalışmalara başlayan belediye, dönüştürülme çalışması tamamlandığında kreşi hizmete açacak.

Peyami Sefa mahallesinde 1311 metrekarelik Bilge Parkı’nın içerisinde 400 metrekarelik alanda çalışmaları devam eden kreş hizmete açıldığında çocuklar, rahat ve mutlu bir ortamda yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalayacak.

Renkli dünyalarına Mamak Belediyesi kreşi ile yeni renkler katacak minikler, tesiste ilk arkadaşlıklarını kuracak, paylaşmayı öğrenecek ve aldıkları eğitimlerle de okul hayatına emin adımlarla ilerleyecekler.

Çalışan annelere kolaylık

Eğitime, çocuklara ve onların geleceklerine yatırım yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ Kreşimizin dönüşümü kısa bir süre sonra bitecek. Koronavirüs pandemisinin sona ermesiyle de kreşimizi Mamaklı hemşehrilerimizin hizmetine açacağız. Böylece ailelerin yükünü hafifletip onların iş hayatına veya sosyal hayata zaman ayırmalarına olanak sağlamış olacağız. Kreşlerimizi, çalışan annelerimize destek olmak ve okul öncesi eğitime katkı sağlamak amacıyla büyüteceğiz inşallah. Koşullar ne olursa olsun eğitim faaliyetlerine her zaman büyük önem veriyoruz.Hedefimiz, belediyemiz bünyesindeki kreş sayısını arttırıp daha fazla öğrenciye eğitim vermektir. Kreşimiz şimdiden mahallemize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Çalışmaları yüzde 85 seviyesine ulaşan kreşte 5 adet sınıf, mutfak, yemekhane, çocuklar için tasarlanmış lavabolar, ve bir adet idari ofis yer alıyor. Zemin kaplama çalışmaları devam eden kreşin peyzaj çalışmalarının ardından dönüşümü tamamlanacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA