Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2020 11:33

MHP Gölbaşı 13. Olağan Kongresi yapıldı

-Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Gölbaşı 13. olağan kongresi yapıldı.

MHP Gölbaşı  13. Olağan Kongresi yapıldı

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılan kongrede MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya divan başkanlığını yaptı.

Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajının okunmasıyla başladı. Ardından Faaliyet ve maliye raporunun okunarak ibrası yapıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ise MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatının 13. Olağan Kongresinin hayırlı olması temennisinde bulunarak yeni yönetim ve ilçe başkanına başarılar diledi.

Ankara'da son dönemde artan koronavirüs vakaları ile ilgili de uyarılarda bulunan Karakaya, "Son dönemde pandemik salgın tekrar yoğunlaştı. Özellikle Ankara'da bunun çok daha yoğun olduğu ifade edilmeye başlandı. Yapılan toplantılar, düğünlerde gerekli tedbirlerin alınmaması, maske ve mesafe kurallarına uyulmamasından kaynaklı bir artış oldu. Bu konularda özellikle siyasi partilerin bir sosyal sorumlulukları vardır. Bu sadece sağlıkçıların veya hükümet yetkililerinin işi değil, bu hepimizin kamuya olan bir sorumluluğudur. Sosyal sorumluluğu en üst düzeyde olan Milliyetçi Hareket Partisi gibi bir partide bu çok daha hassas ve dikkate alınması gereken bir konudur. Hem toplum sağlığını hem de kendi sağlığımızı düşünerek hareket etmeliyiz." diye konuştu.

Mevlüt Karakaya, partililerden sosyal medya üzerinden yapılan her paylaşıma inanmamalarını isteyerek şunları kaydetti:

"Dün Ankara'da Kızılay'daki büyük çarşı ile ilgili bir paylaşım yapıldı. 'Büyük çarşıdaki esnafın tamamı Kovid-19 oldu. Ambulanslar buraya yığıldı. Esnaf buradan alınıp hastanelere götürüldü' diye bir paylaşımda bulunuldu. Sonra büyük çarşıda açıklama yapılıyor yalan diyi. Bu tür provokasyonlar ekonomimizi hedef alıyor. Sadece ekonomik anlamda değil siyasi alanda da bu tür paylaşımlar yapılıyor. Bunlara da çoğumuz maalesef inanıyoruz. Bu önümüzdeki dönemlerde çok daha artacak ben yönetimdeki arkadaşlardan bu sosyal medya belasına dikkat etmelerini, provokasyonlara gelmemelerini istiyorum."

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek İse birlik ve beraberlik mesajları vererek şu ifadeleri kullandı:

“Zaman ayrışma zamanı değil, zaman bir ve beraber olma zamanı. Zaman diri olma zamanı, zaman Gölbaşı’nda MHP olarak Gölbaşı olmanın zamanı. Bizim de hatalarımız olabilir ama bu hatalarımızı gelip yüzümüze söyleyin. Kapalı kapılar arkasında konuşmayın. Bu ne size ne de Gölbaşı’na hiçbir fayda sağlamaz. Biz eleştiriye ve istişareye açığız. El ele verelim omuz omuza verelim. Kısa zamanda büyük işler yaptık. Gelir gelmez tasarruf yaptık. Milyonlarca borç ödedik. Engelsiz yaşam merkezini açtık, Üniversiteler Caddesini yapıyoruz. Oranın tapusunu aldık. Ağaçlandırma alanıydı. Alamaz dediler birileri engel olmaya çalıştı. 7888 m2 Gölbaşı Belediyesi adına tapu aldık.  Kurban Pazarı yapamaz dediler 23 günde yaptık. Çok güzel projelerimiz var. 2 yıl sonra Gölbaşı tanınamaz hale gelecek. Gölün etrafının tamamına bisikleti ve yürüyüş yolu yapılacak. Türkiye’nin en büyük yürüyüş yolu olacak”

Kongre yapılan oylamanın ardından sona erdi.

Yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı;

Ali Topak, Aytekin Erdem, Bahtiyar Bölükbaşı, Emirbuhari Kızılkaya, Emrah Düzbirgün, Hüseyin İnce,İbrahim Topsakal, İlker Barış Yalçınkaya, Erdal Aydoğdu, Mehmet Aydın, Mithat Coşkunsoy, Mevlüde Gülhan ,Birgül Müslüm Çakıcı, Sabri Çetin Birgül, Selahattin Aypek, Dursun Aydemir, Şehrinaz Öztürk, Şevki Elmacıoğlu

İl delegeleri ise şu isimlerden oluştu; Serdar Tekin, Ramazan Şimşek, Ersin Pehlivan, Osman Aksakal, saffettin Yıldırım, Yüksel Güler, Abbas g Ben, Halil Yurtseven, Burhan bilgili, İbrahim Ateş Birgül Hacı Kadir Yıldırım, Çimen Bayram, Nazım kaşkatepe, Nuri Özmen, Hüseyin Cebeci, Yasin Dinçer, Arif Çelik, Fahri Günyüzü, Fethi Odabaşı

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA