Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2020 12:03

Gölbaşı Belediyesi Meclis toplantısı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı birinci oturumu yapıldı.

Gölbaşı Belediyesi Meclis toplantısı yapıldı

Gölbaşı Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı birinci oturumu yapıldı.

Belediye meclis salonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleşti.

Korona virüs salgını dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen mecliste yapılan ve yapılması planlanan hizmetler ile ilgili konular ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Başkan şimşek ayrıca Zabıta Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümünüde kutladı.

Meclis başkanlık yazıları ve meclis üyelerinin verdiği önergelerle devam etti.

Gölbaşı Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı birinci oturumu, dilek ve temennilerden sonra sona erdi.

Meclisi CHP İlçe Başkanı Engin Eren ve yönetimi ile İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ve yönetimi de takip etti.

Toplantının sonunda sağlık işleri biriminde çalışan Mesut Akgün ve İdris Karadağ'a ayın personeli ödülü verildi.

Dilek ve temenniler bölümünde sırasıyla İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Selçuk Dağdelener, CHP Grup Başkanvekili Özgür Ökmen, MHP Grup Başkanvekili Nevzat Dulkadir ve AK Parti Grubu Adına Meclis Üyesi Faik Eeldekçi söz aldı.

MHP GÖLBAŞI BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ NEVZAT DULKADİR

MHP Grup Başkanvekili Nevzat Dulkadir ise Gölbaşı Belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Zabıta Haftasını Kutlayan Dulkadir konuşmasında şu ifadeleri kulandı:

“Belediyemiz tarafından düzenlenen engelli yaşam merkezi faaliyete geçmiştir. Gölbaşımıza hayırlı olsun. Yine geçen ay görüşerek karara bağladığımız spor sahalarının yapımına başlandığını memnuniyetle takip etmekteyiz. Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan Konya Yolu üstünün peyzaj çalışmalarına dair protokolün imzalanmış olması Gölbaşı’mıza katma değer katacaktır. Doğalgaz çalışmaları dolayısı ile yolları bozulan mahallelerin yollarının asfalt çalışmalarına hemen başlanmıştır.

Tüm bu çalışmalardan dolayı Başkana ve ekibine MHP grubu adına teşekkür ederim”

İYİ PARTİ GÖLBAŞI BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ SELÇUK DAĞDELENER

Gündem dışı söz alan İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Selçuk Dağdelener, son dönemde artan koronavirüs vakalarına dikkat çekerek, Gölbaşı Belediyesi’nin aldığı Hes kodu olmayan belediyeye giremez uygulamasını yerinde bulduğunu söyledi.

Vatandaşlara da seslenen Dağdelener, vatandaşların bu süreçte dikkatli olmalarını istedi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ın bizzat gelerek açılması için talimat verdiği Örencik yolu ile ilgilide konuşan Dağdelener, durumun Gölbaşı için memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Dağdelener son olarakta Gölbaşı’ndan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine giren meclis üyelerine seslenerek Haymana Yolunun çözümü için birlikte hareket etmelerini istedi.

 CHP GÖLBAŞI BELEDİYE MECLİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖKMEN

CHP Grup Başkanvekili Özgür Ökmen ise Gölbaşı Belediye Başkanına seslenerek Gölbaşı’nda kent konseyinin faaliyete geçmesini istedi.

Ökmen “ Bizim için önemi çok fazla, kent konseyi burada yaşayan esnafın, STK’ların basın, çiftçilerin kısaca çalışan herkesin söz alabileceği ve bizim burada önerdiğimiz önergeleri rahatlıkla sunabileceğimiz bir yer. Bundan dolayı kent konseyinin artık faaliyete geçmesini rica ediyoruz başkanımızdan”

AK PARTİ GRUBU ADINA MECLİS ÜYESİ FAİK EELDEKÇİ

AK Parti Grubu adına söz alan  Meclis Üyesi Faik Eeldekçi ise , 30 ağustos zafer bayramının önemine değinerek, Türkiye’nin içi ve dış tehditlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirten bir konuşma yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA