Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-09-2020 18:32

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın unutulmadı

Gölbaşı Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de PKK'lı teröristler tarafından 22 yaşında şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi Gölbaşı’nda bir okula verildi.

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın unutulmadı

Gölbaşı Belediye Meclisi tarafından alınan karar  ile Batman'ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017'de PKK'lı teröristler tarafından 22 yaşında şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi Gölbaşı’nda bir okula verildi.

Gölbaşı Belediyesi tarafından Eymir  mahallesinde bulunana Prof. Dr. Fuat Sezgin Aile Yaşam Merkezi içinden yaptırılan kreşe 22 yaşında şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi verildi.

Konu ile ilgili bugün mecliste gündem dışı söz alan MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Belediye Meclis Üyelerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Savaş Mülazımoğlu, mecliste şunları söyledi:

Bir Mütefekkirimiz diyor ki.

Milletleri millet yapan, uğrunda ölecekleri yüksek ülkülere bağlanmış olmalarıdır.(N.Atsız)

Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasında yaşayan 80 Milyonun ülküsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından belirlenmiştir. Bu, genç Türkiye Cumhuriyet’ini çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak ve daha ileri taşımaktır. Bu hedefin gerçekleşmesi için yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki;

”En Büyük Savaş Cahilliğe Karşı Yapılan Savaştır”

Bu savaşın kazanılması, Anadolu insanının ilim ve irfanla harmanlanması, 1 Kasım 1928 tarihinde TBMM tarafından kabul edilen harf inkılabı ile başlamıştır. Orta doğunun tartışılmasız en büyük gücü olan Türkiye Cumhuriyeti emperyal güçlerin sürekli hedefi olmaktadır. Savaş alanlarında yenemedikleri bu aziz milleti hedefinden uzaklaştırmak isteyen bu şer güçler maalesef içerde sürekli kullanabilecekleri maşalar bulmaktadır. Bunlardan biride PKK terör örgütüdür. Terör örgütü PKK, 15 Ağustos 1984’te Siirt’in Eruh ve Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde gerçekleştirdiği ilk saldırıların ardından 36 yıldır kan ve gözyaşından beslenmeye devam etmektedir. Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Derince Köyünde 21 Ekim 1993’te PKK’lı teröristlerin okul bahçesinde kurşuna dizdiği 13’ü çocuk 22 kişinin acısı aradan geçen 27 yıla rağmen unutulmadı. Henüz 3 yaşında kefene sarılı bedeni kurşunlanmış küçük Serkan’ın fotoğrafı bu canilerin insan düşmanı olduğunu ortaya koymaktadır.

İnsanı ve insanlığı yaşatma davasının en ön safında destansı bir mücadele veren eğitim çalışanları, bu küresel ve ağır tehdidin daima hedefleri olmuşlardır. Millet olarak taşıdığımız medeniyet tasavvurunu yüklendiğimiz değeri ve geleceğe dönük ortaya koyduğumuz iddiayı yok etmek isteyen iç ve dış mihrakların bazı bölgelerimizde sıklıkla başvurduğu terör en çok masum insanlarımızı, güvenlik güçlerimizi ve eğitim çalışanlarımızı hedef almaktadır. Türk bayrağının dalgalandığı her yer benim vatanımdır diyerek ailesinin gitme demesine rağmen Atatürk’ün başlattığı bu savaşta duvara bir tuğla koymak için henüz 22 yaşında iken koşarak gitmiştir Şenay Aybüke Yalçın Çorum’dan Batman’a.

Gazi diyor ki konuşmasında “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir” işte Şenay Aybüke Yalçın’da tam böyle idi. Kısa zamanda sevdirmişti kendini Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017 tarihinde henüz 7 aylık müzik öğretmeni ikan öğrencilerine karne dağıttıktan sonra evine dönerken bu aziz milletin düşmanı, emperyalistlerin maşası PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olur, Aybüke Yalçın. Eğitim ordusu bir neferini daha kaybetmiştir. Ama bilir ki yerine onlarca Şenay Aybüke Yalçın dolduracaktır. Genç öğretmenimizin manevi huzurunda bu vatan için şehit olan tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Genç yaşında şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’a olan borcumuzun bir kısmını ödemek fırsatı olarak değerlendirdiğimiz önergeyi veren meclis üyesi arkadaşlarıma bu önergeyi kabul ederek meclis gündemine getiren Sn. Başkan ve Belediye Çalışanlarına raporumuzun hazırlanmasında katkı sunan çevre sağlık ve isimlendirme komisyonu üyelerine ve raporumuzu kabul ederek Şehit öğretmenimizin isminin ebediyen yaşatılmasına vesile olan siz değerli meclis üyelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Değerli basın mensupları biz Gölbaşı Belediye Meclisi olarak Şehidimize olan borcumuzun bir kısmını ödeyebilmek için üzerimize düşen görevi ifa ettik. Sizlerden de Şehidimizin ismini en kalın harflerle manşetlerinize taşıyarak dosta ve düşmana şehitlerin ölmeyeceğini göstermenizi istiyoruz. Devlet yanlız saltanatın kudreti ile değil, o devletin yoluna baş koyan yiğitlerin sadakati ile kaim olur. Hepinize Saygılar sunarım.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
176. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA