Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-08-2020 15:14

Park Eymir Yönetim Kurulu Başkanı Yalgın’dan30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Park Eymir Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yalgın , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Park Eymir Yönetim Kurulu Başkanı Yalgın’dan30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Park Eymir Yönetim Kurulu Başkanı  Ramazan Yalgın , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Park Eymir Yönetim Kurulu Başkanı  Ramazan Yalgın yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı

Vatan; her metrekaresinde yaşayan insanlarının hür, bağımsız, müreffeh, mutlu ve huzurlu yaşadıkları, yaşadıkları günlerden emin, geleceklerinden umutlu oldukları toprak parçasıdır.

Bu gün üzerinde yaşadığımız bu toprakların vatan yapılması için 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan ve arkadaşları tarafından Malazgirt’te kilidi açılan kapıdan giren bu azizi milletin evlatları 30 Ağustos’ta kazandıkları zaferle Anadolu topraklarının Türkler için ebedi yurt olduğunu mühürlemişlerdir.

Her köşesi kanla yıkanan Vatan dediğimiz bu toprak parçasını şair şiirinde ‘’Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme Tanı, Düşün Altındaki Binlerce Kefensiz Yatanı’’ diyerek bizlere emanet edilen bu vatana sahip çıkmak, şehitlerimize karşı görevimizdir.

Yeni dünya düzeninde kazanmak için cesaretli olmanın yanında, verilen mücadeleye inanmak, bu mücadelede yola çıktıklarımıza güvenmek, var olanı paylaşmak ve en önemlisi de Türk Milletine sadakati gerektirir. Devlet yalnız saltanatın kudreti ile değil, o devletin yoluna baş koyan yiğitlerin sadakati ile kaim olur.

‘’Hürriyet ve Bağımsızlık benim karakterimdir.’’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün genç Cumhuriyet için koymuş olduğu hedeflere ulaşmak bizim önceliğimizdir.

Günümüzde de ihanetle sadakatin savaşı devam etmektedir. Bizlerde atalarımızdan aldığımız güç ile zalime karşı yavuz, mazluma karşı yunus gibi olmadıkça, dışardaki düşmanlar ve içerdeki ihanet şebekeleri ile mücadele edemeyiz. Malazgirt’te bizim 30 Ağustos’ta bizim, Sultan Alparslan’da bizim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te bizim. Selçuklu, Osmanlı’da bizim, genç Türkiye Cumhuriyeti ’de bizim.

Son günlerde bunları birbirleri ile kavga ettirerek içini boşaltma gayretleri, anlamsızlaştırma cabaları ve aziz milletimizi kutuplaştırma gayretleri olduğu dikkatimizden kaçmamaktadır.

Bu kirli oyunda rol verilenlere açık çağrımızdır. Bu millete ihanet edenler bedelini canları ile öderler.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Sultan Alparslan olmak üzere bu topraklar için can veren, kan döken tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Malazgirt kahramanlarını minnet ve şükranla anar, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ederim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
172. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA