Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-08-2020 18:17

İYİ Parti’den Duatepe'ye ziyaret

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları ,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Polatlı Duatepe Şehitlik Anıtı`nı ziyaret etti.

İYİ Parti’den Duatepe'ye ziyaret

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları ,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla  Polatlı Duatepe Şehitlik Anıtı`nı ziyaret etti.

İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İyi Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, İyi Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ,Gölbaşı İlçe Teşkilat Üyeleri, İyi Parti Ankara İl Teşkilatı Üyeleri ve İyi Parti Polatlı ilçe başkanı ve üyeleri  Kurtuluş Savaşı'nın önemli noktalarından Polatlı-Duatepe'yi ziyaret etti.

Ziyarette şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Burada katılımcılara seslenen İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, "Ziyaret sırasında milli havayı teneffüs ettiklerini" belirterek, katılımcılara, Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi'nin yaşandığı alanları yakından incelemelerini istedi.

Yetkin Öztürk “ Bu gün 30 Ağustos Zaferinin yıl dönümü, 30 Ağustos zaferini yaşamamız için Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılması gerekiyordu.1613 yılında başlayan geri çekilmenin son noktasıdır. İlk defa Türk milleti taarruza geçmiştir. Büyük taarruzun temeli burada atılmıştır. Son dönemde hepimiz Pandemi den dolayı üzgünüz. Pandemi den dolayı bir çok vatandaşımızı kaybettik. Ama ikircikli durumdan rahatsızız. Yani bir etkinlik olduğunda serbest bırakılıp sadece milli bayramlarda Pandemi dolayısıyla programların kısıtlanması bizi rahatsız ediyor. Bu yüzden İyi Parti ailesi olarak 30 Ağustos’u biz iliklerimize kadar hissediyoruz ve yaşıyoruz. Bugün Gölbaşı İlçe Başkanlığımız ve Polatlı Teşkilatımızla birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarımızı  bizim için kutsal olan Türk milleti için kutsallığı olan Duatepe’de başlatmak istedik çünkü sloganımız şuydu “Duatepe’den dualarla” burada arkadaşlarımızla birlikte duygu dolu dakikalar yaşadık” dedi.

İyi Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral “Hepimizde bir duygu seli hakim, bizler buraya çıktığımız zaman ayyıldızlı bayrağın altında hür ve özgür yaşamanın tadını ve manevi sorumluluğunu duyarak buraya geldik. Eğer bugün bu mübarek topraklar bize ebedi yurt olarak kalmışsa bundan 98 yıl önce bugün burada şehit olan bütün şehitlerimizin hatırına onların sebebinedir.  Allah onlardan razı olsun” dedi.

İyi Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Öztürk ise,30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine vurgu yaparak, "30 Ağustos Zaferi  Türk milletinin gücünü, hürriyet ve istiklalini koruma kararlığı ve azmini, bayrağı için neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiş olduğu mucizedir, destandır. Başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize, Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

 Ziyarettin sonunda Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gaziler için dualar edildi. İyi Parti’nin Polatlı Duatepe Şehitlik Anıtı`nı ziyareti toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA