Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 24-08-2020 13:55

Şehitlik Meydanı için ilk kazma vuruldu

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla Şehitlik Meydan projesinin temeli atıldı.

Şehitlik Meydanı için ilk kazma vuruldu

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in katılımlarıyla Şehitlik Meydan projesinin temeli atıldı.

Pursaklar Belediyesi, ilçenin her mahallesinde, her köşesinde dev projeleri bir bir hizmete kazandırmaya devam ediyor.

Vatandaşların birlik ve beraberliğini pekiştirmek için milli bayramlarda ve önemli günlerde hemşehrilerin bir araya gelmesini sağlamak adına hazırlanan Şehitlik Meydanı Projesi kapsamında Şehitlik Cami çevresinin yanında yer alan 2.795 m² lik bir alanın meydan düzenleme çalışmalarının startı verildi.

Meydanın yapımı tamamlandıktan sonra alana gelen vatandaşlar, yeşil alan ve ağaçlar ile çevrelenmiş oturma birimlerinde dinlenebilecekler.

Pursaklar’ın çehresini değiştirecek projeleri birer birer hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “Ekiplerimizin yaptığı çalışmaların ardından ilçemize yakışacak bir proje hazırlanarak hemen çalışmalara start verildi. Pursaklar’da ciddi çalışmalara imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Şehitlerimiz, her zaman hatırlanması gereken vatanımızın asil evlatlarıdır. Bunu unutmamak adına bu meydanımıza ‘Şehitlik Meydanı’ adını verdik.  Bu güzel hizmetin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Şehitlik Cami imamının  yaptığı dua ve kesilen kurban ile Şehitlik Meydanı projesinin temeli atıldı.

Belediye yetkilileri, kentin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacak ve çok amaçlı kullanım imkânı sağlayacak yeni meydan alanının kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA