Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 21-08-2020 14:34

‘Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’ açıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından Şafak Mahallesinde engelli bireyler için yaptırılan Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi açıldı.

 ‘Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’ açıldı

Gölbaşı Belediyesi tarafından Şafak Mahallesinde engelli bireyler için yaptırılan Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi açıldı.

Açılış törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, eşi Yeşim Şimşek, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat İlıkan, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri, Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi öğretmenleri ,kursiyerleri ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış, ‘Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerinin hazırladığı folklor gösterisi ile devam etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı’nda tüm engelli bireyleri tespit ettiklerini ve onların yeniden hayata bağlayacak çalışmalara imza atmak istediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek,  “Gölbaşı’nda 2 bine yakın engelli vatandaşımızın yaşadığını tespit ettik. Tabi engeli vatandaşlarımızın da toplumsal yaşama uyum sağlamaları için Gölbaşı Belediyesi olarak Umutlu Yaşam Uygulama Merkezimizi hayata geçirdik.  Bu şekilde onların umutları olmak istedik” dedi.

Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Şimşek , “10 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu, tamamen doğal ve yeşil alanın olması engelli kardeşlerimizin burada toprakla buluşması kolaylaştırıyor. Hedefimiz Umutlu Yaşam Uygulama Merkezimiz de engelli kardeşlerimizi toplumdan ayrıştırmak değil topluma kazandırmaktır. Burada kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacağız ve buna da başladık.  Burada alacakları eğitimle hem hayatta kalmalarını hem de kendi hayatlarını idame etmelerini sağlayacaklar. Burada yiyecek ve el sanatları kurslarının yanı sıra robotik kodlama eğitimi de alacaklar. Bu bizim için çok önemliydi. Okullarda olamayan robotik kodlamayı bizi  Umutlu Yaşam Uygulama Merkezimize koyduk. Biz burada bu çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, son olarak Umutlu Yaşam Uygulama Merkezinin açılmasında emeği geçen  eşi Yeşim Şimşek ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Umutlu Yaşam Uygulama Merkezinin hayata geçmesi için tüm çalışmalara doğrudan katılım sağlayan ve tüm eksiklerin giderilmesi için bizzat yardımcı olan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in   eşi Yeşim Şimşek ise emeği geçenlere teşekkür ederek, Umutlu Yaşam Uygulama Merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Açılışta Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi kursiyerlerinin kendi elleri ile hazırladıkları tabloları Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, eşi Yeşim Şimşek ve  Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat İlıkan’a hediye ettiler.

Ardından kurdele kesimi yapılarak, kursiyerlerin hazırladığı pasta kesildi.

Daha sonra Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek diğer katılımcılarla birlikte Umutlu Yaşam Uygulama Merkezini gezdiler.

Son olarak Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek açılışa katılan çocuklarla çeşitli hediyeler  verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
181. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA