Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 08-07-2020 14:23

Başkan Şimşek iki projeye büyük önem veriyor

Gölbaşı Meclis Temmuz ayı toplantısının son oturumu gerçekleştirildi.

Başkan Şimşek iki projeye büyük önem veriyor

2019 yılı faaliyet raporunun oy birliği ile onaylandığı toplantıda, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı’na büyük değer katacak iki projenin ayrıntılarını anlattı.

Özellikle Büyük Gölbaşı Merkezi (BGMP) Projesi Gölbaşı için önemine değinen Başkan Şimşek, bu proje ile Ankara’da bir ilke imza atacaklarını söyledi.

Büyük Gölbaşı Merkezi (BGMP) Projesinin 9 aşamada hayata geçirmeyi planladıklarını aktaran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek  “Sayın MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin destekleri ile hayata geçireceğimiz BGMP ‘yi 9 etapta tamamlamayı amaçlıyoruz. Gölbaşı şehir merkezinde bulunan Konya yolu hattı başta olmak üzere tüm cadde, sokak, yeşil alan, park ve kamusal alanların tek bir dille ‘’Türk Destanları’’ teması ile tasarlayıp bütünleştireceğiz.  Türk Destanları teması ile tüm Gölbaşı’nı yeni bir ruha kavuşturacağız. Gölbaşı, baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına, kent meydanına, sahil sokaklarına, amfi tiyatrolara, konser alanlarına, seyir bahçelerine ve sistem içinde birçok ticari ve sosyal alanlara kavuşacak. Gölbaşı merkezi bambaşka bir şehir dokusuna kavuşacak; ticari, sosyal ve turistik olarak Ankara’nın merkezi haline gelecek” dedi.

Gençlerin buluşma noktası Gölbaşı olacak

BGMP’nin bir diğere kolu olan Üniversiteliler Caddesi Projesi’ne büyük önem verdiklerinin altını çizen Ramazan Şimşek, Üniversiteliler Caddesi Projesi ile ilçedeki öğrenci nüfusunun ilçede vakit geçirmesini, ticaret hacminin artmasını ve Gölbaşı halkının uzun süredir beklentisinde olduğu sosyal yaşam merkezi ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini aktardı.

Proje ile Gölbaşı halkının beklentisinin bulunduğu bir eksikliği gidereceklerine vurgu yapan Ramazan Şimşek “Projemiz, tek katlı mağazaların çevrelediği araç trafiğine kapalı yürüme yolu cadde konseptinde bir açık hava ticaret ve sosyal yaşam merkezi formunda tasarlandı. Proje içerisinde bulunan sinema salonu binası ile Gölbaşı ilçesindeki ilk sinema salonu  olup, uzun yıllardır Gölbaşı halkının beklentisinin bulunduğu bir eksikliği giderecek” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA