Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 07-07-2020 18:39

Gölbaşı Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı

Gölbaşı Belediye Meclisi Temmuz ayı  toplantısının son oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi. toplantıda Gölbaşı Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı.

Gölbaşı Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı

Gölbaşı Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı

Gölbaşı Belediye Meclisi Temmuz ayı  toplantısının son oturumu Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi. toplantıda Gölbaşı Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı.

Meclis gündeminde Gölbaşı Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi vardı. Yapılan görüşmeler ve oylamanın ardından Gölbaşı Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı.

Mecliste faaliyet raporu ile ilgili gündem dışı söz alan AK Parti, MHP ve İYİ Parti grup başkanları ile CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Fikret Bahadan , 2019 yılı faaliyet raporunun hazırlanmasında emeği gecen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ile belediye çalışanlarına teşekkür ederek, hayırlı olması dileklerinde bulundular.

AK Parti grubu adına söz alan AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Karaaslan “ Bir yıl geride kaldı. Bu bir yılda sayın belediye başkanımız hem kişisel gayretleri hem de ekibi sahada güzel bir mücadele verdiler. Ben bu mücadelede destek olan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah 2020 faaliyetlerimiz, bu süreçleri de geride bırakarak daha güçlü ve yaşanılabilir Gölbaşı ve başkanımızın da açıkladığı projelerin uygulandığı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

İYİ Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Selçuk Dağdelener “  Eksiklerimiz var ama inşallah önümüzde ki yılda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edersek Gölbaşı için büyük hizmetlere imza atacağımızı düşünüyorum. Büyükşehir ayağında da ilişkileri düzelterek  devam etmeliyiz. O kapıyı çalmak zorunda olduğumuzu buradan tekrar söylüyorum” dedi.

Dağdelener ayrıca Başkan Şimşek’e iki konuda yanıtlaması amacıyla soru sordu. Bunlardan birincisi yeni yapılan Şehir Hastanesinin karşısına Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırılan  8 adet dükkanı Gölbaşı Esnafına verilip verilmeyeceği ve ihalesinin ne şekilde yapılacağı ve ne amaçla kullanılacağına dair soru  sordu. İkinci soru ise sahil yolunda başlatılan çalışmanın ne zaman tamamlanacağına dair oldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise İYİ Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Selçuk Dağdelener’e  verdiği cevapta yapılacak olan dükkanların Topularının hiçbir şekilde satılmaması şartı ile Gölbaşı Belediyesinden olacağını belirterek, yapılacak olan ihalelerinde kamuya açık bir şekilde ve şeffaf olarak yapılacağını söyledi.

Başkan ikici soruya ise Mogan Gölü etrafına yapılan Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Çalışmalarının Ağustos ayının sonunda tamamlanacağını söyledi.

MHP Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Nevzat Dulkadir ise ilk meclis toplantısında CHP Meclis Grubunun verdiği soru önergelerini cevaplayarak, Gölbaşı Belediyesinin Pandemi süresince yaptığı çalışmaları tek tek anlattı.

Dulkadir son olarak, İYİ Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Selçuk Dağdelener’in büyükşehirle koordineli çalışma sözüne “Büyükşehirde Üzerine Düşeni Yapacak, Gölbaşı ’da yapacaktır. Ama her zaman önceliğimiz Gölbaşı olacak” diyerek cevap verdi.

CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Fikret Bahadan ise faaliyet raporunun hayırlı olması temennisinde bulunarak, Gölbaşı Belediyesi tarafından Bellas’a verilen maddi desteğinin tam olarak açıklanmasını istedi.

Meclis toplantısının ardından Gölbaşı Belediyesi iki çalışanına pandemi süresince yaptıkları çalışmalar dolayısıyla ödül verildi. Ödülü Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve mecliste bulunana Partilerin Grup Başkanvekilleri verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA