Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 25-06-2020 16:06   Güncelleme : 27-06-2020 05:10

Tarık Kuyrukcu “Başkanlar Konuşuyor’a” konuk oldu

Gazetemiz imtiyaz sahibi Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor Programı’nın bu hafta ki konuğu AK Parti Eski Gençlik Kolları Başkanı ,Kişisel Gelişim ve Siyasal İletişim Uzmanı Tarık Kuyrukcu oldu.

Tarık Kuyrukcu “Başkanlar Konuşuyor’a”  konuk oldu

Gazetemiz imtiyaz sahibi Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor Programı’nın bu hafta ki konuğu AK Parti Eski Gençlik Kolları Başkanı ,Kişisel Gelişim ve Siyasal İletişim Uzmanı Tarık Kuyrukcu oldu.

Gölbaşı’nda Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı süreçte gençlerin sevgilisi haline gelen ve yaptığı çalışmalarla gençlere örnek olan Kuyrukçu, programda siyasete giriş nedenini açıklarken gençlere de siyasi kariyerde neler yapmaları gerektiğini anlattı.

“SİYASETE KABİLİYETİM VARDI”

Siyasette yer alma amacını açıklayan Kuyrukçu “ Akademik kariyeri tamamladığınızda şehrinize katkıda bulunma noktasında bir eksiklik hissediyorsunuz. Bu aslında her insanda var olan bir duygudur. Ayrıca her insan illaki siyaset yapacak diye bir şey yok bu birazda kabiliyet meselesidir. Ben küçüklüğümden beri bu alanda kabiliyetimin olduğuna inanıyordum” dedi.

“SİYASET TOPLUMA FAYDA SAĞLAMA SANATIDIR”

“Siyaset” kelimesinin anlamı ile ilgilide açıklamalarda bulunan Tarık Kuyrukçu, “Siyaset, Kendini geliştirebilme ve bunu aktarabilme sanatıdır. Bunlarında üstünde topluma faydalı olma sanatıdır. Siyaset aslında bir sahnedir. O sahneye çıktığınızda kendinizi en düzgün şekilde, etik, evrensel değerler çerçevesinde, insanlara kendini kanıtlayabilme kabul ettirebilme ve  aynı zamanda o kabul ettirebilmeyi ahlakla süsleye bilme sanatı” olduğunu söyledi.

“TEMEYÜLDE SONUÇLARI İLE İLGİLİ BİR GERİ DÖNÜŞ YAPILMADI”

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı için temayül yoklamasında birinci sırada yer alan AK Parti Eski Gençlik Kolları Başkanı ,Kişisel Gelişim ve Siyasal İletişim Uzmanı Tarık Kuyrukcu bu konu ile ilgilide yaptığı açıklamada “ İlçe Başkanlığı adaylığı temayüllüne girdim. Daha doğrusu son gece katılmak durumunda kaldım. Daha önceden hiçbir şekilde başvurum olmamıştı ama son gece partiye çok ciddi bir emeğimin olduğu ve adaylar arasında benimde bulunmam gerektiği ile ilgili teşkilattan bir öneride bulunanlar oldu. Bende tamam dedim. İlçe Başkanlığı ana kademe temayüllünde aldığımız bilgi birinci olduğumla ilgiliydi. Ama Genel Merkezden herhangi bir geri dönüş yapılmadı açıkçası herhangi bir teşekkürde almadım. Buradan bir eleştiride bulunmak istemiyorum. Halen partinin bir üyesiyim ve kimseyi kırmak istemiyorum. Daha sonrasında Ankara  İl Gençlik Kolları Başkanlığı temayüllü oldu orda da nasip oldu birinci oldum ama gereken ilgi olmadı. Kendime dedim ki Tarık sende bir problem mi var. Ama şöyle bir şey var o dönemin Ankara İl Başkanına da buradan sitemimi bildirmem gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Programın tamamı için videoyu izleyin

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA