Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 22-06-2020 13:27   Güncelleme : 23-06-2020 00:10

Başkan Şimşek, Ulusal Basına projeleri anlattı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e konuk oldu.

Başkan Şimşek, Ulusal Basına projeleri anlattı

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şimşek, yeni  yapılacak olan projeler ile ilgilide bazı bilgiler verdi.

“Hobi bahçesi adı altında kaçak yapılara izin yok”

 

insanlar hobi bahçeleri adı altında kaçak yapıya yöneldiler. Kaçak yapılara asla müsaade etmiyorum, özellikle hobi bahçelerine. Hobi bahçesi elbette yapılabilir ama 500 metrekare arsa alıyor adam, 460 metrekarelik yapı yapıyor. Burası hobi bahçesinden çıkıyor, hiçbir şey kalmıyor geriye. Bunlarla ilgili çalışmamızı başlattık, denetimler devam ediyor. Gölbaşı’nda müstakil ev bazında planlı projeli yapılması için insanları teşvik ediyoruz.

 

Mogan gölü temizliği tamamlanacak

-Mogan Gölü için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı​ Sayın Naci Ağbal’la görüştük. Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, yazısı imzalandı, ihaleye çıkılacak. Şu anda teknik araştırmaları yapılıyor. Yarım kalan bölümü de temizlenecek.

 

Konya yolu ekim ayından biter

-Konya Yolu’ndaki alt geçidin bitiş takvimi eylül ekim olarak gözüküyor. Karayolları’yla protokolümüzü yaptık, üst peyzajını biz yapacağız. Gölbaşı’nın girişinden başlıyor, Vilayetler Evi’nin olduğu alana kadar güzel bir peyzaj çalışması gerçekleştireceğiz.

 

Yaşayan Köy’ projesi başlıyor

-Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile telekonferans görüşmesi yaptık, TOKİ başkanına talimat verdi. ‘Yaşayan Köy’ projemizi devreye sokuyoruz.

-Kent Çiftliği projemiz de var. Çiftçinin ürettiği ürünleri biz alacağız, markalaştıracağız, satacağız.

 

Üniversiteler caddesi projesi başlıyor

-Üniversiteler Caddesi projemiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanı’mızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda orayı ticari alana çevirdik. Projesi bitti, yapmaya başlıyoruz. Söğütözü’ndeki Hayat Sokağı gibi olacak.

 

-Üniversiteler Caddesi’nde ayrıca nostaljik tramvayımız da olacak. Üniversiteler Caddesi’nden başlayacak gölün kenarına gelecek. Üniversiteler Caddesi’ni bu yılın sonunda açarız.

 

Türkiye’nin en modern mezbahanesi devam ediyor

-Kurban pazarı ve mezbahane projesinin sözünü vermiştik. Türkiye’nin en modern mezbahanesini yapacağız. Temelini attık, devam ediyor. Kurban pazarının önemli bir kısmını bu bayrama yetiştirmeyi hedefliyoruz.

-Mogan Gölü çevresindeki yolların etrafına yürüyüş yolları, bisiklet yolları yapıyoruz. 1. Etabı başladı.

-Millet Bahçesi projesi var. Cumhurbaşkanımız da üzerinde çok duruyor.

 

Kent meydanı projesi için çalışmalar devam ediyor

-400 dönümlük kent meydanı projemiz devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kent meydanı projesi olacak. Buranın da projesi tamamlanmak üzere. Genel başkanımıza sunduk, Cumhurbaşkanımıza da sunumunu yapacağız. Mükemmel bir proje olacak.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA