Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-06-2020 14:02

Adnan Menderes İHO, e-Twinning ile sınırları aştı

Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri e-Twinning projesi ile eğitimde sınırları aşıp 7 farklı ülkeyle iletişime geçerek çok sayıda proje geliştirdi.

Adnan Menderes İHO, e-Twinning ile sınırları aştı

Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu e-Twinning kapsamında “Gezerek Öğreniyoruz, Değerlenerek Büyüyoruz ve Geleceğimiz İçin Yeşil Adımlar” projelerini geliştirdi.

Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zennube Esen ve Romanya’dan Dana Muntean’ın kuruculuğunda geliştirilen “Gezerek Öğreniyoruz” projesine Türkiye, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Polonya, Bosna Hersek ve Azerbaycan olmak üzere 7 farklı ülkeden 17 öğretmen, 157 öğrenci katıldı. 2023 eğitim vizyonu belgesiyle önem kazanan projede gezerek öğrenme amaçlandı. Proje kapsamında öğrenciler hem kendi tarihi ve kültürel değerlerini gezerek öğrendi hem de diğer ülkelerin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edindi. Bu proje ile öğrencilere teknolojinin imkânlarını da sunan Pursaklar Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri, aynı zamanda öğrencilerin yabancı dil becerisi kazanmasını sağladı.

“DEĞERLENEREK BÜYÜYORUZ”

Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yusuf Esen ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zennube Esen’in ortak olduğu “Değerlenerek Büyüyoruz” e-Twinning projesi Türkiye, Azerbaycan ortaklığında, 37 öğretmen ve 287 öğrenci işbirliğiyle yürütüldü.

Bu proje ile öğrencilerin saygı, sevgi, doğruluk, dürüstlük, empati, yardımlaşma, sorumluluk, vatan ve millet sevgisi gibi değerleri kazanarak çift kanatlı kuşlar olarak yetişmesi amaçlandı. Proje kapsamında öğrencilere film izleme, drama çalışmaları, slogan yarışması, ayın öğrencisini belirleme gibi etkinlikler hazırlandı. Web 2.0 araçları yardımıyla öğrenciler bu değerleri davranışa dönüştürmeleri için farklı okullardan akranlarıyla iletişim kurup şiir okuyup, şarkı söyledi.

“GEZEGENİMİZ İÇİN YEŞİL ADIMLAR”

Türkiye – Azerbaycan işbirliğiyle kurulan “Gezegenimiz İçin Yeşil Adımlar” e-Twinning projesiyle doğanın kıymeti konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilere doğa sevgisi kazandırıp enerji tasarrufu, geri dönüşüm bilinci kazandırmak amaçlandı. Ekim 2029’dan beri yürütülen proje kapsamında öğrenciler geri dönüşümden yeni ürünler üretmeyi, küresel ısınmaya karşı bilinçli hareket etmeyi, çevre yürüyüşü, sokak hayvanlarına barınak yapma, doğaya bir şiir yaz, fidan dikimi gibi çok sayıda etkinlik gerçekleştirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA