Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-06-2020 13:23

Münür Ballı “Türkiye Çiftçiler Birliği kuruldu”

Türkiye Çiftçiler Birliği Başkanı ve Gölbaşılılar Birliği Derneği Genel Başkanı Münür Ballı, Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor programının bu haftaki konuğu oldu.

Münür Ballı “Türkiye Çiftçiler Birliği kuruldu”

Türkiye Çiftçiler Birliği Başkanı  ve Gölbaşılılar Birliği Derneği Genel Başkanı Münür Ballı, Soner Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu Başkanlar Konuşuyor programının bu haftaki konuğu  oldu.

Türkiye Çiftçiler Birliği Başkanı  Münür Ballı, Türkiye Çiftçiler Birliğinin kuruluşu hakkında bilgi verdi.

Ballı “ Türkiye Çiftçiler Birliği’nin kuruluşu  geçtiğimiz hafta resmi olarak gerçekleşti.81 ilde ve 330 ilçede  acılan temsilciliklerle Türkiye’de çiftçileri temsil eden bir sivil toplum kuruluşu örneğini ortaya koyduk” dedi.

Kuruluşun amacı hakkında da bilgi veren Türkiye Çiftçiler Birliği Başkanı  Münür Ballı “Türkiye’de üreticileri bazı zamanlarda  hatırlayan ama genel olarak kendi Kurumlarının çıkarlarını daha çok ön planda tutan bazı kurumlar vardı. Ama biz  çiftçilerin derdine derman olmaya ve bundan sonra ki süreçte köylünün ve üreticinin  değerini ve onların emeklerinin zayi olmaması gerektiğini ülkemizde ki her platformda dile getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de çiftçilerinin en büyük sorunun ürettikleri ürünlerin  pazarlaması olduğunu dikkat çeken Ballı, Türkiye Çiftçiler Birliği olarak bu sorunu ortadan kaldıracak adımlar atmaya hazırlandıklarını dile getirdi.

Münür Ballı “ Amacımız çiftçilerimizin ürettikleri ürünleri hak ettikleri fiyatlarla pazarda yer almasını sağlamak olacaktır. İkinci olaraktan  tüketiciyi doğal ve organik ürünlerle buluşmasının sağlayacağız. Son olarak ta çiftçilerimizin ürünlerini en iyi şekilde ürete bilmeleri için bir takım desteğe ihtiyaçları var bizde bu destekleri almalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Ballı son olarak, Türkiye’de her alanda faaliyet gösteren çiftçilerin haklarını korumayı amaçladıklarını söyledi.

VİDEONUN TAMAMI İÇİN TIKLA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA