Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 05-06-2020 23:31   Güncelleme : 06-06-2020 05:07

Gölbaşı’nda açık hava sinema keyfi başladı

Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Açık Hava Sinema Keyfi ’başladı. Yaz akşamlarını keyfe dönüştürmeyi amaçlayan Gölbaşı Belediyesi , ‘Açık Hava Sinema Keyfi’projesini hayata geçirdi.

Gölbaşı’nda açık hava sinema keyfi başladı

Gölbaşı’nda açık hava sinema keyfi başladı

Gölbaşı Belediyesi tarafından  hayata geçirilen ‘Açık Hava Sinema Keyfi ’başladı. Yaz akşamlarını keyfe dönüştürmeyi amaçlayan Gölbaşı Belediyesi , ‘Açık Hava Sinema Keyfi’projesini hayata geçirdi.

Her hafta düzenlenmesi planlanan nostalji gecelerinin ilk gösterimi " Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu " filmi ile bu hafta başladı. Proje kapsamında her hafta farklı bir film izleyici ile buluşacak.

Gölbaşı 15 Temmuz Şehitler Anıtı karşısında yapılan Açık hava sinema etkinliğine ilgi oldukça yoğundu. İlçe sakinleri, kendilerine ikram edilen patlamış mısır eşliğinde arabalarında keyifli vakit geçirdi. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek’te  filmi vatandaşlarla birlikte izledi.

Her hafta açık hava sinema etkinliğinin devam edeceğini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek  tüm vatandaşları nostalji keyfi yaşamaya davet etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek “ Biliyorsunuz ki dünyayı etkisi altına alan bir koronavirüs vardı. Yaklaşık 3 aydır vatandaşlarımız ne dışarı çıkabildi ne de sosyal bir faaliyette bulunabildi.  Eskiden 2 açık hava sineması ve bir kapalı sinema salonunu olan Gölbaşı uzun bir süredir bu keyiften mahrumdu. Bu bölgenin bir evladı olarak bu eksikleri biliyorduk. Pandemi surecide bizi tetikledi ve düşündük burada ki vatandaşların ayağına sinemayı nasıl getirebiliriz diye ve açık hava sinemasını gölbaşında ki hemşehrilerimizin ayağına getirdik. İnsanlarımız en iyisine layıklar bizde onlara layık olmaya çalışıyoruz.  Bende ailemle birlikte izlemeye geldim. Yoğun bir katılım var” dedi.

Gölbaşı halkı için yeni projeler üretmeye devam edeceklerini aktaran Başkan Şimşek “ yeni yapılacak olan üniversiteler caddesinde inşallah sinema salonu da olacak. İnsanlarımız bu tür etkinliğe özlem duymuş biz o özlemlerini bir nebze olsun giderdiğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in eşi Yeşim Şimşek ise,  hep birlikte güzel bir gece geçirdiklerini belirterek tüm vatandaşları etkinliğe katılmaya davet etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA