Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-05-2020 14:34

74 gün sonra ilk Cuma Namazı

Gölbaşı’nda , korona virüs salgını nedeniyle Mart ayından bu yana kapalı olan camilerin bir bölümünde hijyen ve mesafe koşulları altında bugün ilk namaz kılındı.

74 gün sonra ilk Cuma Namazı

Gölbaşı’nda , korona virüs salgını nedeniyle  Mart ayından bu yana kapalı olan camilerin bir bölümünde hijyen ve mesafe koşulları altında bugün ilk namaz kılındı.

Gölbaş Mevlana Camii Bahçesi’nde sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan alana gelen vatandaşlara cami bahçesi girişinde maske kontrolleri yapıldı. Daha sonra 1,5 metre mesafe kuralların göre vatandaşlar getirdikleri seccadelerini sererek, cuma namazı öncesinde hazırlıklarını tamamladı.

Öte yandan Gölbaşı Belediyesi Ekipleri Cami cemaatinin korona virüsten ve zararlı bakterilerden etkilenmemesi için dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Ekipler, cami halılarının kuru temizlemesini yaparak, vatandaşların elle temas ettiği tüm noktaları da mikroplardan arındırdı.

Bugün kapılarını yeniden açan camilerde belediye tarafından cemaate maske dezenfektan dağıtımı yapıldı. Ekipler, Cuma Namazı öncesi camiye gelen vatandaşlara sosyal mesafe ve dağıtılan maskeleri takmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde cuma namazı kıldırıldı. 74 gün aranın ardından Gölbaş Mevlana Camii Bahçesinde binlerce vatandaş cuma namazını kıldı.

Kılınan cuma namazının ardından vatandaşlar kontrollü olarak cami bahçesinden ayrıldı. İlk cuma namazında Gölbaşı genelinde camiler doldu, taştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA