Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 14:03

Kaymakam Bilgihan’dan 19 Mayıs mesajı

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

Kaymakam Bilgihan’dan  19 Mayıs mesajı

Gölbaşı Kaymakamı  Tülay Baydar Bilgihan , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı.

Kaymakam Bilgihan, yayımladığı mesajda,

“ Tarihi  şanlı zaferlerle dolu olan yüce Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek halinde birleşerek vermiş olduğu destansı   Kurtuluş  Mücadelesinin başlangıcı ve Milli Mücadelenin en önemli günlerinden biri olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’inci yıldönümü kutlu olsun.

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştirmiş, bu büyük adım yüce Türk Milletinin kahramanlıklar göstererek gerçekleştirdiği İstiklal Savaşı’nın, bağımsızlığımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının zeminini hazırlamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal mücadelemizin en anlamlı günlerinden biri olan bu büyük günü istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan etmiştir.

 

Sevgili Gençler, geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Akla ve bilme dayanan, düşünen, analiz eden, toplumunu ve çağı anlayan, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olmak, Kurtuluş mücadelesini vermiş ve tarihi kahramanlıklarla dolu bir milletin evladı, bugün Dünya ve ülkemizde yaşanılan pandemi de yine iyilik ve insanlık değerleriyle öncü ve örnek olmuş bir milletin evladı olarak sorumluluğunuz, Dünyanın herhangi bir bölgesinde yasayan gençten çok daha fazla ve büyüktür. Bu bilinçle hareket etmek, Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücünüzle çalışmalısınız/çalışmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere değerli GÖLBAŞILI hemşehrilerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA