Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2020 13:34

Çocuklar "Fernand ve Lucien" ile eğlendiler

Tek İlkokulu'nda proje koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmeni Başak TAŞPINAR GÜN'ün yürüttüğü "The Travelling Mascot" adlı e-twinning projesinde sona yaklaşılıyor.

Çocuklar

Tek İlkokulu'nda proje koordinatörlüğünü İngilizce Öğretmeni Başak Taşpınar Gün'ün yürüttüğü "The Travelling Mascot" adlı e-twinning projesinde sona yaklaşılıyor.

4. sınıf öğrencilerinin yer aldığı uluslararası projede 10 farklı ülkede okullar işbirliği içinde bir sene boyunca çalıştılar.

Proje, "Fernand" ve "Lucien" adlı iki maskot kedinin Fransa'dan yola çıkmasıyla 2019 Eylül ayında başladı. Hırvatistan'dan sonra Türkiye'ye gelen Fernand isimli maskot kedi ile günlük aktivitelerinin fotoğraflarını çeken öğrenciler bu aktiviteleri İngilizce ifade edebilmeye çalıştılar.

 İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenme esasına dayanan projede öğrenciler logo yarışmasına katılma, kendi kültürlerini tanıtma, mektup yazma gibi farklı aktiviteler gerçekleştirmiş ve e-twinning projeleri konusunda farkındalık oluşturulmuştur.

Projenin en önemli unsurlarından birisi de sorumluluk alma konusudur. Farklı öğrenciler maskot kediyi 15 gün boyunca evlerinde misafir etmişler, kendilerine verilen görevleri başarıyla yerine getirmişler ve maskot kediyi Macaristan'a göndermişlerdir.

Tek İlkokulu İngilizce Öğretmeni Başak Taşpınar Gün , Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Birim Görsev'in iznini alarak kendisine ait "Oynar mısın Bizimle?" adlı şarkının müziğine İngilizce sözler yazmış ve ortaya çıkan e-twinning şarkısını öğrenciler keyifle söylemişlerdir.

Ayrıca proje esnasında kullanılan Chatterpix, Toontastic gibi çeşitli Web 2 araçları ile öğrencilere teknolojiyi verimli kullanma yolunda örnekler sunulmuştur.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA