Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2020 18:07

Mehmet Kürşad Koçak : Hiçbir vatandaşımıza veremeyecek hesabımız yoktur

Mehmet Kürşad Koçak : Hiçbir vatandaşımıza veremeyecek hesabımız yoktur

Mehmet Kürşad Koçak : Hiçbir vatandaşımıza veremeyecek hesabımız yoktur

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Tatlar Arıtma Tesisi ile 13 ilçedeki eskiyen su borularının yenilenmesi için kredi talebi AKP ve MHP oyları ile ertelenmesi tartışmaya neden oldu.

MHP Gölbaşı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kürşad Koçak , şu açıklamalarda bulundu:

Kıymetli   Gölbaşı’lı Hemşerilerimiz.

08.05.2020 Cuma günü  MHP ve  AK parti guruplarının çağrısı ile öncelikli olarak Ankaralıların COVİD-19 ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları gücümüz ve yetkimiz el verdiği  ölçüde giderebilmek adına katkı sunmak için olağanüstü Büyükşehir belediye meclis toplantısı  yapılmıştır.

Yapılan meclis toplantısında ;

40.000.000 TL  İtfaiye daire başkanlığı için kaynak talep edilmiştir. MHP ve AK parti gurubu 50.000.00 TL ye çıkarmıştır.

 

500.000 kişiye yardım edecek hazırlık ve bütçemiz  var demelerine  rağmen  bütçeye destek olarak 100.000.000 TL ek kaynak verilmiştir.

Halk otobüsü ve ticari minibüs taşıma hizmeti sağlayıcılarına gelir desteği verilmesine karar verilmiştir.

Büyükşehir belediyesi ve bağlı idarelerin tasarrufunda bulunan  ve kiralanan her türlü gayrimenkullerin ecrimisil ve kiralarının 3 ay alınmamasına karar verilmiştir.

Sosyal yardım ve hizmetler yönetmeliği kapsamı dışında kalan COVİD 19 dolayısıyla yardıma muhtaç olan ailelere ayni ve nakdi yardım yapılmasına karar verilmiştir.

Gündemin  10. Maddesinde ise ASKİ nin meclisten 360.000.000 TL borçlanma talebinin komisyon raporu oylanmıştır.

Komisyon raporunda ASKİ Genel Müdürlüğünce su borularının değişimi ve Arıtma tesislerinin yenilenmesi ile ilgili keşif bedelleri ve metrajlar bulunmadığından bu bilgiler ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilip getirilene kadar komisyon tarafından ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Fakat görüyoruz ki CHP Büyükşehir  belediye meclis üyeleri Hüseyin Çakmak ve Ercan Şimşek  MHP ve AK parti Büyükşehir  belediye meclis üyelerinin oyları ile Gölbaşına yapılacak hizmete engel olunduğu beyanını  veriyorlar. Sanırım  Hüseyin Çakmak ve Ercan Şimşek dün meclis toplantısında uyuyorlardı. Yoksa bu kadar önemli bir konuda yapılan konuşmaları  ve çıkan kararı yanlış anlamış olmazlardı.

Kaldı ki 1 yıldır görevde olan Sayın Mansur  Yavaş  bu kadar önemli bir işin keşif bedelini  bu kadar teknik ekibe  ve personele rağmen neden çıkarmadı?

1 yıldır işin keşfini bile yapamamış bir belediye kalan  4 yılda bu kadar büyük bir işi nasıl tamamlayacaktır  ?

Siz  vermeseniz de  biz  bu işi yaparız diyordunuz, aylar geçmesine rağmen neden hala bir metre de olsa  boru değiştirmediniz?

Çok kıymetli hemşerilerimiz Parti  ayırmaksızın hiçbir meclis üyemiz Gölbaşına yapılacak en büyüğünden en küçüğüne hizmete engel olmaz olamaz.

1 yılında 5 yılında hesabı hemşerilerimiz tarafından zamanı gelince sorulacaktır .Bize güvenen bizi seçen hiçbir vatandaşımıza veremeyecek hesabımız yoktur.

Hepsinden daha da önemlisi  hizmet etmek için seçilmiş olmanın  birde vebali  vardır.

Allah hepimizi hesabını veremeyeceğimiz işlerden uzak etsin, korusun.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA