Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2020 15:42   Güncelleme : 09-05-2020 15:48

Karaaslan: Reddedilmedi, Ertelendi

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan, kamuoyunda algı yaratıldığını belirterek, büyükşehirde görüşülen söz konusu kredinin reddedilmediğini, ertelendiğini belirtti.

Karaaslan: Reddedilmedi, Ertelendi

AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grub Başkanvekili ve AK Parti Ankara Büyükşehir BelediyeMeclis Üyesi Osman Karaaslan, kamuoyunda algı yaratıldığını belirterek, büyükşehirde görüşülen söz konusu kredinin reddedilmediğini, ertelendiğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Tatlar Arıtma Tesisi ile 13 ilçedeki eskiyen su borularının yenilenmesi için kredi talebin AKP ve MHP oyları ile ertelenmesine ilişkin ‘reddedildi’ şeklinde kamuoyunda bir algı yaratıldığını ifade eden Büyükşehir ve Gölbaşı AK Parti Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan açıklama yaptı.

Karaaslan açıklamasında  “ Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Covid 19 süreciyle ilgili 8 Mayıs’ta yapılan olağanüstü toplantıda gündem maddelerinden birisi olan Gölbaşı’nı da ilgilendiren ASKİ’ye kredi verilmesi maddesi komisyon raporundaki eksikliklerin giderilmesi nedeniyle tüm siyasi partilerin birlikte karar aldığı diğer maddelerle birlikte Temmuz ayı meclis toplantısına ertelenmiştir. Bu konuda kamuoyunda algı yapılmak amacıyla Gölbaşı’na yapılacak olan hizmete engel olunuyor ifadeleri ve red edildi haberleri tamamen yalan ve yanlış bilgidir. Bizler Gölbaşı’na yapılacak hizmetlerin her zaman destekçisi olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

CHP eski ilçe başkanı Bülent Elikesik ise sosyal medyadan yayınladığı bir video ile Ak Parti Gölbaşı Grup başkanvekili Osman Karaaslan’ın daha önce ASKİ’nin kredi talebiyle ilgili söylediği sözleri bir video ile gündeme getirdi. Osman Karaaslan’a ‘Hani hizmet düşmanı değildiniz? Diye soran Elikesik’e Karaaslan’dan jet yanıt geldi.

Karaaslan Elikesik’e tepki gösterirken şu ifadeleri kullandı;

Bülent Elikesik bey öncelikle sözlerime başlamadan önce size yakıştıramadığım ve beni Gölbaşı düşmanıymışım gibi yapmış olduğunuz paylaşımınızdan dolayı şaşkınlığımı ve üzüntümü dile getirmek istiyorum Gölbaşımız ve Gölbaşılı hemşehrilerimiz için yıllardır ne işler yaptığımı, hangi yatırımların gelmesi için uğraştığımı ve siyasi parti gözetmeksizin her zaman bana ihtiyaç duyulduğunda koşarak gittiğimi en iyi bilenlerden birisi sizsiniz. Bu yaptığınız açıklamanın da size ne kazandıracağını da ve ne amaçla konuyu bilmeden yanlış bir açıklama yaptığınızı bilmiyorum. Şimdi size vicdanının sesini de dinleyerek cevaplandırmanız için aşağıdaki soruları soruyorum

 

1-Osman Karaaslan sizce Gölbaşı düşmanı mı ?

2-Osman Karaaslan Gölbaşına gelecek hangi hizmete dur der ?

3-Osman Karaaslan’ın ilçe başkanlığı döneminde ve daha sonra Gölbaşına yapılan yatırımlarda ne kadar katkısı olmuştur bunları biliyor musunuz?

4-Osman Karaaslan’ın Gölbaşılı vatandaşlarımızın zor günlerinde gece gündüz bir telefonla ulaştıklarında hemen onların yanında olduğunu biliyor musunuz?

5-Osman Karaaslan bugüne kadar Gölbaşında kaç tane işsiz kardeşimizin yanında olup yardımcı olduğunu biliyor musunuz?

6-Gölbaşın’da büyükşehir de meclis üyeliği görevi yapan bir çok arkadaşımız olmasına rağmen neden Osman Karaaslan’ı hedef seçtiniz ?

 

Aslında da daha çok size yönlendireceğim sorular varda şimdilik bu soruların cevabını verirseniz yeterli .Son olarak paylaşımda bulunduğunuz video da Askinin Gölbaşına yapacağı yatırıma red verdiniz demişsiniz böyle bir RED verme kesinlikle yoktur.Sadece komisyon raporunda tespit edilen eksikliklerin belirlenmesi ve dün yapılan olağan üstü toplantıda Covid 19 salgını vesilesiyle ertelenen 9 tane gündem maddeleriyle birlikte Temmuz ayında görüşülmesine karar verilmiştir.

SON OLARAK ŞUNU İFADE EDEYİM OSMAN KARAASLAN ÜLKESİNİ MİLLETİNİ VE GÖLBAŞINI ÇOK SEVEN BİRİSİ DİR ,ONDAN DÜŞMAN OLMAZ....

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
179. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA