Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-04-2020 12:04   Güncelleme : 24-04-2020 12:35

Pursaklar’da Ödüllerle Dolu Kompozisyon Yarışması

-Pursaklar’da Ödüllerle Dolu Kompozisyon Yarışması

Pursaklar’da Ödüllerle Dolu Kompozisyon Yarışması

Pursaklar Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş yılına özel ‘‘Çocuk ve Aile’’ konulu kompozisyon yarışması düzenledi.

Pursaklar Belediyesi tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş yılına özel olarak düzenlenen kompozisyon yarışmasıyla, birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet üçüncüye kitap seti ve dördüncü olan yarışmacıya maske-kolonya-dezenfektan seti gibi hediyeler verildi.Yarışmaya katılım sağlayan tüm yarışmacılara da maske ve kolonya hediye edildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin 100'üncü yılı kutlamaları için planlanan etkinlikler, koronavirüs nedeniyile ertelenmesinin ardından Pursaklar Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukların, kompozisyon yarışması ile yazma ve hayal etme yeteneklerini sergileme fırsatı sundu.

Öğrencilerin,  sosyal yaşantılarını ertelediği bu dönemde arkadaşları ile girebilecekleri tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak için gerçekleştirilen kompozisyon yarışmasında birbirinde değerli ve özgün kompozisyonlar ortaya çıktı.

Geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek olan 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören öğrencilerin, milli ve manevi duygularını yaşamaları için yapılan kompozisyon yarışmasıyla bir nebze de olsa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ruhunu yaşadı.

‘‘23 Nisan coşkusunda çocuklarımızı kompozisyon yarışmasında buluşturduk’’

Koronavirüsün 23 Nisan coşkusuna engel olmasını istemediklerini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında bu seneki 23 Nisan coşkusunu çocuklarımızı kompozisyon yarışmasında buluşturduk. Çocuk bayramına yakışan anlamlı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Dereceye giren çocuklarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hemşehrilerimizin evlerinde kalmaya devam etmelerini rica ediyorum. ’’ dedi

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA