Advert
Bala
Giriş Tarihi : 24-04-2020 11:58   Güncelleme : 24-04-2020 12:02

Balâ Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın 23 Nisan mesaj

Balâ Belediye Başkanı sn. Ahmet Buran 23 Nisan için mesaj yayınladı.

Balâ Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın  23 Nisan mesaj

Başkan Buran ,

‘Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Millletimizin umudu, neşesi ve güvencesi kıymetli çocuklar; Atalarımız tarih boyunca yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden doğup ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’ de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara’da kurarak tescil edip, dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” tarihi mesajı ile vurgu yapmıştır. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği evlatlarımıza 23 Nisan’ı bir bayram olarak hediye edip, onları onure etmiştir. ’ dedi.

 

’23 Nisan bayramımızı önümüzdeki yıllarda yine eskisi gibi hep birlikte coşku ile alanları doldurarak kutlamayı temenni ediyorum.’

Buran, çocuklara seslenerek;

‘Çocuklar,okul sadece dört tarafı duvarlar ile çevrili yer değildir.Okul evimiz, okul işimiz,okul çevremiz, okul hayatımız,kısaca okul öğrenebildiğimiz her yerdir. Devletimiz ve bizler tüm imkanlarımız ile siz geleceğimiz olan evlatlarımızın yanında oluyoruz,olmayada devam edeceğiz.Bu yıl evlerimizde balkonlarımızda istiklal marşımızı okuyarak kutlayacağımız 23 Nisan bayramımızı önümüzdeki yıllarda yine eskisi gibi hep birlikte coşku ile alanları doldurarak kutlamayı temenni ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100.yıl vesilesi ile bütün hemşehrilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.Bu uğurda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşlarını,şehitlerimizi,gazilerimizi,edebiyete irtihal eden kıymetli büyüklerimizi rahmet, minnet,şükran ve dualarla yad ediyorum.’dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA