Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-04-2020 19:53

Gölbaşı Belediyesi, sokağa çıkma yasağında şarkılarla vatandaşlara moral verdi

Gölbaşı Belediyesi ekipleri 2 günlük sokağa çıkma yasağında evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek amacıyla mahallelerde çocuk şarkıları dinletti.

Gölbaşı Belediyesi, sokağa çıkma yasağında şarkılarla vatandaşlara moral verdi

Yeni tip koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 31 ilde 2 günlük soğa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Gölbaşı’nda belediye ekipleri çocuk şarkılarıyla evlerinde kalan vatandaşlara moral verdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'in de katıldığı uygulamada mahallelerde dolaşan ekip araçlarından çocuk şarkıları dinletildi. Evlerinin cam ve balkonlardan el sallayarak, şarkılara eşlik eden çocuklara Başkan Şimşek oyuncak hediye etti. Ayrıca yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yapılacak olan yarışmalar hakkında da anons ekipleri duyurular yaptı, çocukları yarışmalara katılmaya davet etti.

Ekipler diğer yandan sokakları temizledi, vatandaşların maske ve ekmek ihtiyaçlarını karşıladı. Sosyal mesafe kurallarıyla ilgili vatandaşlar uyarıldı ve “Evde Kal” çağrısı yapıldı. Evde izolasyon sürecinde Gölbaşı Belediyesi tarafından moral ve motivasyonu arttırmak amacıyla yapılan uygulamada duygulanan vatandaşlar Başkan Şimşek'e ve belediye personeline teşekkür etti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Hemşehrilerimizin sokağa çıkmaması gerektiğini sürekli vurguluyoruz. Bu arada da biz tüm ekiplerimizle seferber olacağız, vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Özellikle ekmek ihtiyacı olan vatandaşlarımız için 54 mahallemizde biz bu hizmeti veriyoruz. Siz yeter ki evde kalın, biz hizmetlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA