Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-03-2020 16:43   Güncelleme : 01-04-2020 18:41

Nanoteknolojik dezenfektan kabini ilk olarak Gölbaşı’nda kuruldu

Gölbaşı Belediyesi girişine kurulan nanoteknoloji ile çalışan dezenfekte kabini vatandaşları memnun etti.

Nanoteknolojik dezenfektan kabini ilk olarak Gölbaşı’nda kuruldu

Dezenfekte kabini sık sık kullanan Gölbaşılılar, hayata geçirilen uygulama sebebiyle Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'e teşekkür etti.

Gölbaşı Belediyesi tarafından kurulan nanoteknolojik dezenfekte kabini, 3 saniyede giysi ve ayak altını dezenfekte ederek giysi ve ayak altına yapışan virüsleri yok ederek taşınmasını engelliyor.

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yaptığı açıklamada, herkese dezenfekte kabini kullanarak salgından korunmaları çağrısında bulundu.

Başkan Şimşek “Makine nano sitemi ile çalışıyor. İçerisinde ki dezenfektan üründe tamamen yasal bir ürün olup, insanlara zarar vermiyor.  Giren kişinin ayakkabısından tutun elbiselerine kadar her yeri dezenfekte ediyor. Gölbaşı belediyesine gelen hem çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız korunmuş olur” dedi.

İlçenin belli noktalarına koymak üzere 3 kabin daha alacaklarını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

Vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi korumalarına yönelik tedbirler alıyoruz. Belediyeye gelen vatandaşlarımızın ateşlerini ölçüyoruz. Ardından belediyede çalışan tüm birimlerimizi alt kata indirdik. Böylece vatandaşlarımızın kontrollü bir şekilde işlerini hallediyoruz. Gölbaşı’nda belirli bölgelere çadırlar kurduk. Çadırlarda vatandaşlarımız dezenfekte ediliyor ve ateşleri ölçülüyor. Mahallelerimizi ve tüm caddelerimizi ilaçladık. Pazar yerlerinde tedbirleri alan ilk alan belediyelerden bir tanesiyiz. Tezgâhlar arasına 5 metre aralık aldırdık. Vatandaşlarımız ve pazar esnafı da bu konudan memnun oldular. Gölbaşı’ndaki 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın isteklerini bizim kurduğumuz belediye ekipleri alarak onlara teslim ediyor.  Gölbaşı Belediyesi olarak koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirlerimizi aldık

Projede yer alan firmalardan birinin sahibi Evren Sarıçiçek ise Türkiye genelinde belediye olarak ilk defa Gölbaşı Belediyesi için kurulum gerçekleştirdiklerini söyledi.

Evren Sarıçiçek, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  kapsamında aldığı sıkı tedbirler için teşekkür etti.

Açıklamaların ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, kabinden geçerek, tüm belediye personelinin de geçmesini tavsiye etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA