Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-03-2020 11:38

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek, karantina bölgesinde incelemelerde bulundu

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek, karantina bölgesinde incelemelerde bulundu

Gölbaşı Belediye Başkanı Şimşek, karantina bölgesinde incelemelerde bulundu

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, umreden dönenlerin gözlem altında tutulduğu yurtlarda incelemelerde bulundu.

Şimşek, umreden dönenlerin kaldığı Ankara Üniversitesi 50. Yıl Yerleşkesi'ndeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) binalarındaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “İlk başlarda ufak tefek aksaklıklarımız oldu. Ama Allah’a hamd olsun Gölbaşı Belediyesi , Kaymakamlık ve Sağlık Bakanlığı olarak devletin tüm imkanlarını kullanarak şuanda karantina bölgesinde hiçbir sorun yok.  Misafirlerimizin bütün ihtiyaçları yerine getiriliyor. Ufak tefek sıkıntılar oldu ama hepsini aştık”  dedi.

Başkan Şimşek “Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri  hepsi de tam destek veriyorlar.  Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve Gölbaşı Belediyesi Siyasi Partilerin Grup Başkanvekilleri maddi manevi destek vermeye hazır olduklarını söylediler. Hepsine teşekkür ediyorum.  Şuanda korkulacak hiçbir vakamız yok. Her şey gayet iyi inşallah 13 gün sonra misafirlerimizi geldikleri şekilde ailelerine teslim ederiz” ifadelerini kullandı.

Karantina Bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Karantina Bölgesinde misafirlerimizin yemek ihtiyaçları, kullanmış oldukları ilaçlar temini yanı aklınıza ne geliyorsa, kendi evlerinde ne yapıyorlarsa burada da aynılarını yapıyoruz. İçeri giren araçlarımızın tamamını dezenfekte ediyoruz. Belediye Birim Müdürlerimizin tamamı gece gündüz uyumadan buradalar.  Allah yardımcımız olsun inşallah yüzümüzün akı ile bu konuyu atlatacağız. Dünya aslında bir sınavdan geçiyor. Tedbir almayan ülkeleri gördünüz. Devletimiz gerçekten güzel kararlar aldı. Vaka sayımızın az olması bizim ülke olarak aldığımız tedbirlerden dolayıdır.  Biz ülkemizin ve geleceğimizin sağlığı için mücadele ediyoruz. Ama bazı insanlarda provoke ediyorlar. Onlara kimse kulak asmasın” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
166. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA