Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-03-2020 17:40

Ankara Valisi Şahin'den karantina açıklaması

Ankara Valisi Şahin'den karantina açıklaması

Ankara Valisi Şahin'den karantina açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin, umreden dönenlerin karantinaya alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Yaklaşık bin 800 vatandaşımız burada misafir ediliyor. Her bir kurumumuz kendi üzerine düşen görevi yapıyor. Kanrantinaya alınmaları hasta oldukları anlamına gelmiyor" dedi.

Vali Şahin, “Burada 1800 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Bu akşam 1700 kişiyi daha bekliyoruz” dedi. Vali Şahin ayrıca "Şu ana kadar semptom belirlenen kişi sayısı 5. Bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildi" ifadelerini kullandı.

Şahin, “Vatandaşlarımızın karantinaya alınması onların hasta olduğu anlamına gelmiyor. En ufak bir riski bertaraf etme amacı taşıyor. Semptom gösteren vatandaşlarımızı hastanemize gönderdik. Burada da sağlık taraması yapılıyor. Herhangi bir semptom belirtisi halinde görevliler burada müdahale edecek. Boş kapasitemiz hala var yurtlarda. Her odada bir kişi konaklamaya çalışıyoruz. Biz zaten ilk vatandaşlarımızın karantinaya alınmasından beri kurduğumuz kriz merkezi sürekli çalışıyor.'' dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA