Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-03-2020 15:58

Gölbaşı'nda yurtlar karantina bölgesi oldu

Gölbaşı'nda yurtlar karantina bölgesi oldu

Gölbaşı'nda yurtlar karantina bölgesi oldu

Umre ziyaretinden dönen binlerce vatandaşların, korono virüsü kapsamında Gölbaşı’nda bulunan yurtlara yerleştirilmesi devam ediyor.

Suudi Arabistan’da ki umre ziyaretinin ardından Ankara’ya dönen vatandaşların korono virisü tedbirleri kapsamında karantinaya alınma süreci devam ediyor. Bu kapsamda, Ankara Esenboğa Havalimanından inen uçakta bulunan umre yolcuları belediyeye ait otobüslerle Gölbaşı’nda bulunan 3 farklı yurtlara otobüsten inmeden sağlık ekipleri tarafından kontrol edilerek yerleştirilerek karantinaya altına alınıyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı da öğrenci yurtlarındaki karantina sürecine ilişkin, "Umre amacıyla Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşlarımızın Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olmuştur. Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne bağlı Ankara ve Konya'daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır. Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır" açıklaması yaptı.

 

5 bin 392 kişi Gölbaşı’na getirildi.

 

Ankara’da Şehit Özel Harekatçılar Öğrenci Yurdu’nda 2 bin 64, Milli İrade Kız Öğrenci Yurdu’nda bin 880, Gölbaşı’ndaki yurtta bin 448 kişi olmak üzere toplam 5 bin 392 kişi gözlem altına alındı.

Konya’da ise Tahir Büyükkörükçü Öğrenci Yurdu’nda 2 bin 228 kişi, Kutalmışoğlu Süleyman Şah Öğrenci Yurdu’nda ise 2 bin 710 kişi olmak üzere toplam 4 bin 938 kişi gözlem altına alındı.

Karantina bölgesinden kaçan bir kadında yetkililer tarafından yakalanarak tekrar karantina bölgesine gönderildi.

Karantinaya alma süreci hala devam ediyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA