Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-03-2020 13:08

İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla Gölbaşı'nda program düzenlendi.

Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın,  Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, Programı düzenleyen tek ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan oratoryo seslendirildi.

Daha sonra öğrenciler arasında düzenlenen İstiklâl Marşı’nı En Güzel Okuma, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerinin Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçın,  Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek verdi.

Kaymakam Bilgihan, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu coşkuyu daha da zirveye çıkarttıkları için hepsine tek tek teşekkür ediyorum. gelecekten çok umut varız." dedi.

Programın ardından topluca fotoğraf çektirildi. Katılımcılar son olarak Mehmet Akif Ersoy’un  resimlerin sergilendiği sergiyi gezdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA