Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 12-03-2020 12:39

Pursaklar Belediyesi’nden bir hanım evi daha

Pursaklar Belediyesi, Altınova Mahallesi'nde de yeni bir hanım evini kadınların hizmetine sundu.

Pursaklar Belediyesi’nden bir hanım evi daha

Pursaklar Belediyesi, farklı mahallelerde hayata geçirdiği hanım evlerini tek tek açarak kadınların hizmetine sunuyor. İlçe merkezinin yanında kırsal kesimlerde de sosyal ve kültürel dönüşümü amaçlayan Pursaklar Belediyesi tarafından Altınova Mahallesi'ndeki Ayşe Hatun Hanım evinin açılışı Başkan Ertuğrul Çetin tarafından gerçekleştirildi.

İçerisinde bayanlara özel, eğitim ve kurs salonları, toplantı salonu, çocuklar için nezaket okulu, fitness ve spor salonu bulunan Ayşe Hatun Hanım evinde birçok sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetleri hizmete sunuluyor.

Başkan Ertuğrul Çetin; “Sağlıklı bir gelecek için hanım kardeşlerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımızı yetiştirenler annelerdir. Hanım kardeşlerimiz için ilçemizde yeni mekanlar oluşturuyoruz. İlçemizin dört bir yanına Hanım evleri yapıyoruz ve teker teker açıyoruz. Bu merkezlerde hanım kardeşlerimiz kurs, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilecek. Bize göre fiziki dönüşümün yanında sosyal dönüşüm de çok önemli. Hanım konaklarımız da sosyal ve kültürel dönüşümün bir parçasını oluşturuyor. Onlar için güzel bir aktivite olacağına inanıyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”  dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA