Advert
Spor
Giriş Tarihi : 11-03-2020 17:54

Gölbaşı’nda "Sporda gelecek var" projesi

Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen "Sporda gelecek var" projesi kapsamında Milli Sporcularımızla Gölbaşı’nda ki ilk okullarda ki öğrencilerle bir araya geldi.

Gölbaşı’nda

Dr. Ahmet Filiz Göğüş İlkokulu ve Şehit Ömer Halis Demir İlkokulu  öğrencileri  Milli Sporcular Uğur Mirza, İbrahim Katkıcı, Gülçin İnce ile bir araya geldi.

Şehit Ömer Halis Demir İlk ve Orta okulu konferans  salonunda gerçekleşen etkinlik öncesi çocukları sevdirmek amacıyla tiyatro gösterimi yapıldı.

Etkinliğe Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Belediyespor Külüp Başkanı Lütfü Yılmaz okul müdürleri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.  

Etkinlikte bir açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “ Amacımız Gölbaşı’nda eğitim alan bütün ilk okul öğrencileri spora alıştırmak ve gelecek nesillerde daha iyi sporcular yetiştirmektir. Ama önemli olan gençlere sporun ne olduğunu ve spor yapmayı aşılamaktır. Bütün okullarımızı etkinliği gerçekleştirdikten sonra galasını Mehmet Akif Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz.  Her şey çok güzel gidiyor öğrencilerimizin ilgisi yüksek, inşallah Gölbaşı’nda gelecekte milli takımlara kadar yükselecek sporcular çıkartacağız. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gölbaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Lütfü Yılmaz ise “ Gölbaşı Kaymakamlığı ve Gölbaşı Belediyesinin başlatmış olduğu "Sporda gelecek var"  projesi kapsamında tüm öğrencilerimizi Gölbaşı Belediyespor’umuza bekliyoruz.  Tesislerimizde hijyenik ortam ve uzman kadromuzla halkımızın hizmetindeyiz. Hemen, hemen bütün branşlarda  eğitim veriyoruz, olmayanları da açmaya devam ediyoruz” dedi.

Karışık Dövüş Sanatları (MMA) dünya şampiyonu Uğur Mirza ise “ Uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandırmış milli sporcularımızla beraber okullarımızı tek tek gezerek çocuklarımıza sporun insanlara neler kazandırdığını ve spor yaptığımız zaman nasıl sağlıklı olabildiğimizi aktarıp çocuklarımıza sporu sevdirmeye çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından  Karışık Dövüş Sanatları (MMA) dünya şampiyonu Uğur Mirza, Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi İbrahim Katkıcı, Jimnastik Türkiye Şampiyonu Gülçin İnce öğrencilere deneyimlerini anlattı. Öğrencilerde milli sporculara sorular sorarak nasıl spor yamaları konusunda bilgi aldı.

Etkinliğin sonunda Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, öğrencilere uçurtma hediye etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA