Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 04-03-2020 13:43

“TÜRKİYE’DE MESLEKİ EĞİTİMDE BİR İLKE İMZA ATILIYOR”

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan GÜÇLÜ: “Türkiye’de mesleki eğitimde bir ilke imza atılıyor. Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde dünya rezervinin %40 ülkemizde olan “doğal taş” üzerine Türkiye’ye model olacak bir bölüm açılacak ve Gölbaşı Mesleki Eğitim Merkezi de sürece aktif olarak dahil edilecek”.

“TÜRKİYE’DE MESLEKİ EĞİTİMDE BİR İLKE İMZA ATILIYOR”

ATO Meclis Üyesi ve Doğal Taş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi Başkanı Ali Güçlü ve Gölbaşı’nda üretim yapan sektör temsilcileri ile Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’ı ziyaret etti.

 

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, “sektör olarak ülkemizin içinden geçtiği zor süreçte, Allah (c.c) kahraman ordumuzun yar ve yardımcısı olsun diyerek şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

 

GÜÇLÜ, “ülkemizin uluslararası arenada güçlü olmasının yolu nitelikli ana eleman yetiştirmekten geçer. Bunun yolu da eğitimdir. Bugün kahraman güvenlik güçlerimizin canını ortaya koyarak alanda elde ettikleri kazanımların kalıcı olabilmesinin yolu, istikrarlı bir ekonomik büyümeden geçer. Ekonomik ilerlemenin sürdürülebilir ve kalıcı olması için, nitelikli insan gücü olmazsa olmaz temel şarttır. Bunun farkında olan sektörümüz uzun zamandır, bu kapsamda çalışmalar yürütmekte ve girişimler yapmaktadır. ATO olarak yürütülen çalışmalar neticesinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapılması noktasında son aşamaya gelinmiştir. Yapılacak protokol çerçevesinde diğer sektörleri de içine alacak olan listede Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de Doğal Taş ve Mermer üretiminde nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik bölüm açılması ve Gölbaşı Mesleki Eğitim Merkezinin de süreçe dahil edilmesi ile nihayetlenecek. Böylece Türkiye genelinde bir ilk olacak ve doğal taş üzerine Ankara/Gölbaşı’nda bir bölüm açılmış olacak. Böylece ülke geneline model olacak bir süreci başlatmış olacağız. Tüm bu süreçlerin hayata geçmesinde genelde ATO Başkanımız Gürsel Baran’ın öncülüğünde ATO 30. Komite olarak yoğun çaba sarf ederken, sektör olarak yoğun üretim yapılan Gölbaşı özelinde ise her zaman desteğini gördüğümüz Sayın Kaymakamımız Tülay Baydar Bilgihan Hanımefendiye müteşekkir olduğumuzu ifade ediyorum. Bu noktaya gelinmesinde Gölbaşı Belediyesi başta olmak üzere emeği geçen herkeste teşekkür ediyorum” dedi.

 

Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan ise yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek “ilçemizde yapılan her olumlu işe katkı verme gayretinde içinde olduklarını söyledi ve sektör olarak ATO’nun öncülüğünde gelinen bu aşamada dile getirilen güzel çalışmalara bundan sonrada tam destek vereceklerini belirtti.

 

Gayet samimi bir ortamda geçen ziyaret ATO Meclis Üyesi Güçlü’nün Gölbaşı’nda yapılan üretim ve İstihdama yönelik çalışmalar hakkında kısa bilgiler vermesi akabinde, Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan’a görüşmelerde dile getirilen konuların adeta özeti mahiyetinde olan taşa nakşedilmiş ay yıldızlı Türk Bayrağı ve içeriğinde sektörün faaliyetleri ve sektörle ilgili nitelikli eğitim konulu raporun olduğu doğal taştan yapılan “taş kitabı” beraberindeki heyetle hediye etmesi ile nihayete erdi.


NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA