Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 02-03-2020 12:59

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin: “Amacımız belediye çalışmalarında katılımcılığı arttırmak”

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin: “Amacımız belediye çalışmalarında katılımcılığı arttırmak”

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin: “Amacımız belediye çalışmalarında katılımcılığı arttırmak”

Pursaklar Belediyesi, ilçe genelinde Mahalle Buluşmaları yapmaya devam ediyor.

Pursaklar Belediyesi tarafından vatandaş odaklı, şeffaf belediyecilik faaliyetleri kapsamında yapılan Mahalle Buluşmaları programında Başkan Ertuğrul Çetin, başkan yardımcıları ve belediye birim görevlileri her hafta başka bir mahallenin sakinleri ile bir araya geliyor.

Mahalle Buluşmaları kapsamında bu hafta Abdürrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda Merkez Mahallesinde yaşayan vatandaşlar ile Başkan Ertuğrul Çetin buluştu.

Toplantıda Başkan Çetin göreve geldikleri günden bugüne kadar yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Yapılması planlanan projeler hakkında da açıklamalar yapan Çetin, karar alma süreçlerine Pursaklar halkının da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Mahalle Buluşmaları hakkında konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yüz yüze yapılan toplantıların sorunları tespit etmekte ve çözüm bulmakta kolaylık sağladığını belirterek, “9 ay oldu göreve başlayalı. 9 ayda 8’incisini gerçekleştirdiğimiz bir program. Her mahallede yılda bir kez mutlaka yapmayı düşünüyoruz. Bunun faydalarını da fazlasıyla gördük. Çünkü sorunu yerinde değerlendirmek ve paydaşlarla konuşmak doğru sonuca gitmemizi sağlıyor. Hep şu söylenir, başkanlar veya siyasetçiler halkın içinde değil ya da sadece seçim dönemlerinde geliyorlar. Biz bunu da biraz kırmak istedik. Ama birinci derecede amacımız belediye çalışmalarında katılımcılığı arttırmak.” ifadelerini kullandı.

Yapılan toplantılara vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Başkan Çetin, faydalı bir etkinlik gerçekleştirildiğini ve devam edileceğini söyledi.

Mahalle Buluşmaları ile sağlanan çözümleri örneklerle anlatan Çetin şunları kaydetti:

“Sosyal işler çalışmalarımız oluyor. İlçemizde belirli dezavantajlı grupların, dar gelirli grupların yanında olmamız gerekiyor. Gelip belediyeye müracaat ettikleri zaman biz mutlaka geri dönüş yapıyoruz, evlerini ziyaret ediyoruz ama bir de gelmekten ar eden insanlar oluyor. Bunları da bu toplantılarda yüz yüze tespit ediyoruz. Birkaç örneğimiz var. Çok deşifre etmek açısından vermeyi doğru bulmuyorum ama yaklaşık bir buçuk ay önce bir aileyi ziyaret ettik. Eğer biz o gün o evde olmasaydık o insanlar donma tehlikesi geçirebilirdi. Derhal ısınma koşullarını ve gıda yardımlarını hallettik. Çok büyük bir facianın önüne geçmiş olduk. Bu tarz yüz yüze toplantılar sayesinde bu dokunuşları yapabiliyoruz.”

Toplantıda vatandaşlar Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e soru ve görüşlerini iletti. Ayrıca toplantı Pursaklar Belediyesi tarafından sosyal medya hesaplarında canlı yayın ile paylaşıldı. Çetin, kısa zamanda gerekli müdahalelerin belediye birimleri tarafından yapılacağını bildirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
169. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA