Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 28-02-2020 17:12   Güncelleme : 02-03-2020 11:09

CHP İlçe Başkanı Engin Eren’den Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi açıklaması

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren, Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin boşaltılması ve CHP İlçe Başkanı olduktan sonra yaptığı faaliyetler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkanı Engin Eren’den Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi açıklaması

Engin Eren “Göreve geldikten sonra hayırlı olsun ziyaretleri ve iade ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Sürekli alanda halkın nabzını tuttuklarını ifade eden Engin Eren “Toplumsal sorunların gözlenebilmesi ve buna yönelik çözümlerin üretilmesine ilişkin bağlantılar kuruyoruz. Bu kapsamda Park Eymir  sakinlerinin bulunduğu Sapanca Gölü Caddesi Yıldız Cami arkasındaki yolun bakım ve onarımı için görüşmelerimiz başarı ile sonuçlandı. Ankara Büyükşehir Belediyemiz tarafından yolun bakım ve onarımı tamamlanmıştır. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepleri anında muhataplarına ulaştırarak sorunların çözülmesi noktasında gerekli özveriyi yapıyoruz” dedi.

Eren, Cumhuriyet Halk Partisinin hiçbir zaman hizmet karşısında durmadığını belirterek, "Ancak söz konusu hak savunmaya gelince de hiçbir zaman sessiz kalmayacağız" dedi.

Açıklamasında ilçede yaptıkları çalışmaları anlatan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren “Gölbaşı İlçe Başkanı olduğum yaklaşık iki aylık süreçte örgütümüzün çok daha dinamik, girişken ve olaylara çok daha müdahil olacağı çalışma grupları kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi içerisindeki tartışmalara da değinen Eren “Parti içi disiplin konusu partinin özel meselesidir. Partimiz demokratik bir platformdur. Bu tür konuların konuşulacağı tek yer Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı'dır. Parti içerisindeki sıkıntılar parti içinde çözümlenmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her üyesi bizim için eşit ve değerlidir. Bunun bilinmesi yeterlidir” dedi.

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin boşaltılmasına ilişkin açıklamalarda da bulunan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren “Halkın gündeminde olan bu konuya değinmemiz gerekiyor. Bu konu Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin yıkımıdır. Kamuoyunda sadece bir okul olmayan bu binanın bir tarih ve Gölbaşı’nda yaşayan bir çok insanın hatıralarının yaşadığı bir yer olduğunu hatırlatmak isterim. Ancak hiçbir şey çocuklarımızdan daha değerli değildir. Bu binanın yıkılması gerekiyorsa, bina depreme dayanıksız ise binanın depreme dayanıksız raporunun kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Bu süreçte taşınan çocuklarımızın mağduriyet yaşamadan okul hayatlarını tesis etme zorunluluğu vardır. Çocuklarımızın gelir seviyesi göz önünde bulundurarak süreçten olumsuz etkilenmemeleri için sadece taşınma değil aynı zamanda yemek ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gölbaşı’na bir okul borcu olduğunu hatırlatıyor, aynı yere daha büyük bir okul yapılmasını talep ediyorum. Her konuda olduğu gibi bu konunun da takipçisi olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş ilçe başkanları ve meclis üyelerimizin duruşları ortadadır. Gölbaşı’na hizmet söz konusu olduğunda en önde yer alır yine bir haksızlık karşısında da en önde hukuksal hak arayışını gerçekleştiririz” dedi.

CHP  Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren, son olarak “Geçmişten günümüze partimize hizmetten geri durmayan mensuplarımıza, üyelerimize, geçmiş yönetimlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
170. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA