Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-02-2020 18:27

Okul Sanayi İşbirliği protokolü imzalandı

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Pi Makine arasında ‘Okul-Sanayi İşbirliği’ protokolü imzalandı.

Okul Sanayi İşbirliği protokolü imzalandı

Öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin arttırılması yönelik eğitim çalışmaları kapsamında Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Pi Makine arasında protokol imzalandı.

Protokol Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Pi Makine Genel Müdürü Hacı Sarı, Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muammer Soylu tarafından imzalandı.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı proje hakkında şunları söyledi;

“Yapılan bu protokolle önümüzde ki süreçte meslek lisesinde bulunan öğrencilerimizin staj olarak eğitimlerinin aynı zamanda yerinde görme, sektörü yakından tanıma anlamında güzel bir işe imza atıyoruz. Pi Makine ailesine destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

Pi Makine Genel Müdürü Hacı Sarı yapılan iş birliğinden duydukları memnuniyeti ifade ederek; “Çocuklar hepimizin çocukları. Onların yetişmesi de sonuçta sosyal sorumluluk mevzusu. Bu işin içinde olmak bizler içinde son derece mutluluk kaynağıdır” dedi.

Okul-Sanayi İşbirliği projesi hakkında teknik bilgi veren Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muammer Soylu şunları kaydetti; “Meslek lisesi öğrencilerinin işi yaparak ve görerek öğrenmeleri, işlerinin devamı, işlere adapte olmaları çok önemlidir. Bu protokol ile çocuklarımızın hem doğru meslek seçmelerinde hem de seçtikleri meslekte önde gelen kişilerle bir araya gelerek ufuk çizmeleri anlamında etkilidir. Önemli konulardan bir tanesi de iş sağlığı ve güvenliğidir. Bu gibi büyük işletmelerde alınması gereken tedbirleri yerinde görmeleri öğrenciler için son derece önemli olup aynı zamanda iş başında eğitim almaları bir değerdir” diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İleri de daha geniş protokoller yapmak, sektörün ihtiyacı olan öğrenci şeklini yetiştirmek ve bu ihtiyaçlara göre de öğrencilerimizi o şekilde yetiştireceğiz” dedi.

Pi Makine Personel Müdürü Melek Özkan ise konuşmasında “Çocuklar için yıllarca elimizden geleni yaptık. Çocukların yerinde görüp, ona göre karar vermeleri ve meslek seçiminde de bire bir yaşayarak karar vermeleri önemlidir. Burada onu yaşıyorlar. İş disiplini öğreniyorlar. Tecrübeli ustalar ile birlikte güzel bir iletişim olduğu kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
163. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA